WCZYTYWANIE

Menu

Malwina Smarzek: Zrealizowałyśmy swój cel

Nasze siatkarki zakończyły sezon na 6. miejscu ulegając dąbrowiankom. – Bardzo się cieszę z tego wyniku, bo tak naprawdę zrealizowałyśmy swój cel założony na początku sezonu – mówi Malwina Smarzek, atakująca legionowianek.

Czy to szóste miejsce należy traktować jako wasz sukces?

Malwina Smarzek: – Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Gdyby nam ktoś dał to szóste miejsce przed sezonem, to pewnie byśmy je brały w ciemno. Jednak gdy pojawiła się szansa, by zająć nawet 5. pozycję to wszystkim nam bardzo zależało, by je zdobyć. Porażka zawsze boli. Trudno mi powiedzieć czego zabrakło. Bardzo szkoda pierwszego seta, tego kolejnego również, ale taki jest sport. Niemniej jednak ja bardzo się cieszę z tego wyniku, bo tak naprawdę zrealizowałyśmy swój cel założony na początku sezonu, a były takie momenty, że nie do końca wszyscy wierzyli, że jest to możliwe. Ja jestem też bardzo zadowolona z tego sezonu, bo „trochę” pograłam.

Do Dąbrowy Górniczej przyjechałaś prosto ze zgrupowania kadry juniorek. Czy nie miałaś problemu, by wejść w rytm meczowy?

– Z „wejściem” w rytm meczowy nie miałam problemu. Chodzi jednak o to, że praca z kadrą sprawia, że byłam trochę zmęczona. Wczoraj grałyśmy mecz sparingowy. Przygotowujemy się do bardzo ważnego turnieju, dlatego uczestniczę w treningach na siłowni i ja też to odczułam. Dopiero zakończył się sezon, a muszę przygotowywać wysoką formę wraz z drużyną na czwartkowy mecz z Włoszkami. Będzie bardzo trudno o zwycięstwo, ale jedziemy do Rosji po awans.

W tym roku kadra juniorek miała bardzo utrudnione przygotowania. Sezon w Orlen Lidze dopiero się zakończył, a przecież część z zawodniczek zdawała jeszcze maturę…

– Zgadzam się, sezon był bardzo długi dlatego nie wszystkie dziewczyny mogły przygotowywać się z kadrą od początku. Dziewczyny rozpoczęły treningi już miesiąc temu, ja dołączyłam do nich dopiero niedawno. Trzeba jednak walczyć, mamy taką, a nie inną sytuację. Grupa jest bardzo wymagająca, ale przed rozpoczęciem turnieju nie można niczego przesądzać, jedziemy do Anapy, by wygrać ten turniej.

Kiedy wobec tego znajdziesz czas na odpoczynek?

– W tej chwili nie mam pojęcia. Kiedy wrócę z występów w kadrze juniorek na pewno skontaktuję się z trenerem reprezentacji seniorek i dowiem się wszystkiego.

Czujesz, że ten sezon pod względem intensywności meczów był dla ciebie przełomowy?

– W poprzednim sezonie wbrew pozorom też grałam bardzo dużo. Występowałam w dwóch ligach, także w juniorkach. Później doszły jeszcze mecze w reprezentacji Polski seniorek dlatego tych spotkań było naprawdę wiele. Muszę przyznać, że rok temu myślałam, że nie da się już częściej grać, ale teraz przekonałam się, że jednak można (śmiech).

Czy nie żałujesz, że nie mogłaś pomóc drużynie od samego początku sezonu?

– Oczywiście, że żałuję, tylko że kontuzje są to rzeczy, których nie można „przeskoczyć” dlatego nie ma co gdybać…

Jak podoba ci się koncepcja budowania zespołu w oparciu o młode zawodniczki?

– Uważam, że to przyniesie efekt za 2-3 lata. Na pewno nie możemy oczekiwać tego natychmiast. Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł, trzeba się tego konsekwentnie trzymać, nie robić radykalnych zmian. Wtedy powinno być dobrze.

źródło: siatka.org, aut.: Piotr Woźniak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych