WCZYTYWANIE

Menu

Mamy srebro Młodzieżowych Mistrzostw Polski!

Mamy srebrny medal! Pewnie ktoś powie, że niestety nie złoty. My też tak czuliśmy po meczu, ale z drugiej strony trzeci raz rozgrywana jest ta impreza i my mamy trzeci medal! Mecz finałowy nie wyszedł nam niestety. Od początku gra się nie kleiła, nic nie wychodziło. Bywają takie mecze i nam się przydarzył. 41 błędów własnych to było zbyt dużo jak na finał MMP i przegraliśmy, choć do tie breaka zabrakło niewiele… Ale po złocie juniorek mamy srebro starszych nieco koleżanek (oraz wspomnianych juniorek, które przecież wywalczyły awans do tego finału praktycznie same grając do finałów we wszystkich meczach). W tym bardzo trudnym sezonie to trzeci sukces, po utrzymaniu w sposób prawdziwie dramatyczny Orlen ligi, i wspomnianym powyżej Mistrzostwie Polski.

Trzeci sezon Młodej Ligi Kobiet kończył się w inny sposób niż dotychczasowe. Rozgrywki nabrały rangi oficjalnych mistrzostw Polski do 23 lat i w turnieju finałowym obok dwóch najlepszych zespołów MLK – KS PAŁAC Bydgoszcz i Legionovii Legionowo – wystąpiły dwie drużyny wyłonione z kwalifikacji przeprowadzonych przez PZPS – MKS San-Pajda Jarosław i AZS AWF Warszawa.

W sobotnich półfinałach faworytki z MLK nie dały szans rywalkom. Legionovia Legionowo wygrała 3:0 (25:14, 25:17, 25:16) z MKS San-Pajda Jarosław, a KS PAŁAC Bydgoszcz pokonał 3:0 (25:19, 25:20, 25:22) AZS AWF Warszawa. W niedzielę w spotkaniu deycydującym o brązowym medalu jarosławianki prowadzone przez trenera Piotra Pajdę zwyciężyły z warszawiankami 3:0 (25:23, 25:23, 25:15). Natomiast w emocjonującym finale, w którym w głównych rolach wystąpiły zawodniczki regularnie występujące w ORLEN Lidze (Paulina Bałdyga, Weronika Fojucik, Marta Ziółkowska, Małgorzata Śmieszek i Pola Nowakowska po stronie PAŁACU, czy np. Alicja Grabka, Aleksandra Rasińska, Iga Chojnacka, Klaudia Alagierska, Monika Bociek i Anna Bączyńska po stronie Legionovii).
KS PAŁAC, prowadzony przez trenera Rafała Gąsiora, zwyciężył 3:1 (25:21, 25:17, 18:25, 25:22) nad Legionovią trenera Wojciecha Lalka.

Za najlepszą zawodniczkę finału uznano Bałdygę, którą wybrano też na najlepszą rozgrywającą turnieju. Najlepiej zagrywają turnieju finałowego została Fojucik, najlepiej przyjmującą – Nowakowska, najlepiej blokującą – Bociek, najlepiej atakującą – Bączyńska, a nagrodę MVP dla najlepszej zawodniczki mistrzostw otrzymała Monika Jagła, przyjmująca KS PAŁAC Bydgoszcz.

Kto był ten wie, że emocji było wiele. Zawodniczkom i sztabowi gratulujemy srebra!

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych