WCZYTYWANIE

Menu

Muszyna zbyt silna…

Po zwycięstwie z Bydgoszczą w Arenie Legionowo przyszła pora na kolejny mecz w swojej hali. Tym razem zmierzyliśmy się z Polskim Cukrem Muszynianka.

W rundzie zasadniczej mogliśmy wygrać te spotkanie, ale nie wykorzystaliśmy swojej szansy i ostatecznie ulegliśmy im 2:3.

Muszyna to bardzo utytułowany i trudny przeciwnik, ale chcieliśmy udowodnić, że na pewno jest to zespół w naszym zasięgu. Niestety zostaliśmy pokonani w trzech pierwszych setach:
(18 – 25, 22 – 25, 10 – 25).

Pierwszy set to dobry start przyjezdnych. Rozpoczęły od dobrej zagrywki i solidnej gry w ataku, podczas gdy my nie mogliśmy znaleźć na nie żadnego sposobu. Muszyna z każdą następną akcją czuła się na legionowskim parkiecie coraz lepiej, a w naszą grę wkradła się nerwowość i niedokładność.
Następny set to bardzo dobry początek w wykonaniu naszego zespołu. Trudne zagrywki Aleksandry Rasińskiej i nasza dobra gra na siatce doprowadziła nawet do pięciopunktowej przewagi.
Muszyna bardzo szybko odrobiła straty i zaczęła się walka punkt za punkt, lecz niestety w końcówce popełniliśmy kilka „juniorskich” błędów takich jak przegrana piłka przechodząca oraz brak komunikacji podczas dogrania piłki do rozgrywającej, co spowodowało, że Muszynianka wyszła w końcówce na prowadzenie, którego już nie oddała do końca seta.

Po porażce w drugim secie nastąpiła obowiązkowa 10 minutowa przerwa, która już nie raz odwracała wyniki w tym sezonie w Orlen Lidze. Tym razem nie odwróciła, było nawet gorzej, nasze zawodniczki były bezsilne wobec skutecznej zagrywki przeciwniczek. Zmiany wykonywane w trakcie seta oraz dwie przerwy w krótkim odstępie czasu nie przyniosły spodziewanego rezultatu i ulegliśmy w trzecim secie do 10…

O tym meczu musimy jak najszybciej zapomnieć i skupić się na najbliższym spotkaniu, które już w tę sobotę odbędzie się o godzinie 20:00 w Arenie Legionowo. Tym razem zmierzymy się z Atomem Trefl Sopot.
Mecz ten będzie transmitowany przez telewizję Polsat, więc jeżeli ktoś nie będzie mógł zjawić się osobiście to zapraszamy przed odbiorniki!

#gonovia

przejdź do fotogalerii >>>

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych