WCZYTYWANIE

Menu

Nasz punkt widzenia na mecz w Muszynie

Tym razem zapytaliśmy o ocenę popularnego Kiera, czyli naszego kierownika drużyny Zbyszka Madejskiego.

Graliśmy dobrze, chwilami bardzo dobrze lecz niestety przegraliśmy…

Tak, to dobre i łatwe dla mnie pytanie, bo jest w tym pytaniu i odpowiedź. Bo tak naprawdę było! Zagraliśmy bardzo dobre zawody. O porażce zadecydowały drobiazgi, łut szczęścia po stronie rywalek. Na pewno też kilka razy kontrowersyjne decyzje pary sędziowskiej. Jednak ja jestem zadowolony z tego, co widziałem na boisku.

Wszystko fajnie, ale jednak przegraliśmy…

Tak, ale zdobyliśmy pierwszy w historii punkt w Muszynie. Dziewczyny grają chyba najlepszą od lat siatkówkę w wykonaniu Legionovii. Wiem co mówię, bo jestem tu sporo ponad dekadę. Gramy szybko, nowocześnie. I ja specjalnie bym się nie martwił. Przed pierwszymi meczami każdy obstawiał, że przegramy gładko z Budowlanymi Łódź, Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna czy Chemikiem Police. W Łodzi było blisko punktu, w Muszynie zwycięstwa, a do Polic pojedziemy powalczyć!

Co zawiodło w meczu? Pokusisz się o oceny indywidualne?

Nie, przegrała drużyna, walczyła drużyna. No, jedyne co mogę powiedzieć to to, że nie ma co się łamać w trakcie gry, trzeba uspokoić rozgrzane głowy. Bardziej skupić się na przyjęciu i w ataku. I nie rozpamiętywać błędów sędziowskich czy pecha, bo później zdarzają się takie sety jak piąty w Muszynie czy drugi w Łodzi.

Dalej nie zmienisz optymistycznych prognoz na sezon?

Nie zmienię. Wierzę w tą drużynę, bo ma i wielki potencjał i charakter. Zwycięstwa przyjdą, to tylko kwestia czasu. Ogólnie powtórzę, jest szansa na to, że będzie dużo lepiej niż w minionym sezonie. Na pewno lepsza będzie gra.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych