WCZYTYWANIE

Menu

Nieudany początek rundy rewanżowej…

Dnia 21 stycznia 2017 r. po długiej przerwie powróciliśmy na Orlenligowe parkiety. Tym razem czekał nas mecz z Enea PTPS Piłą, drużyną, którą w pierwszej rundzie w Arenie Legionowo pokonaliśmy 3:0.

Nasza drużyna, po ciężkich przygotowaniach, chciała zaprezentować się przeciwko Pile z jak najlepszej strony. Jednak, będąca w dobrej dyspozycji ekipa gospodarzy, nie pozwoliła nam zaprezentować naszych wszystkich atutów. Niestety, ulegliśmy im w stosunku 3:0 (25:20, 25:21, 25:18).

Robert Strzałkowski postawił w wyjściowej szóstce na Aleksandrę Rasińską, Ewelinę Mikołajewską, Igę Chojnacką, Klaudię Alagierską, Alicję Grabkę, Monikę Bociek. Na pozycji libero wystąpiły obie nasze zawodniczki, do przyjęcia wchodziła Ania Korabiec, zaś do obrony Ada Adamek.

Początek pierwszego seta, to bardzo dobra gra zespołu z Piły. Agata Babicz posyłała w naszą stronę trudne zagrywki, a nasze atakujące nie potrafiły przebić się przez dobrze ustawiony blok PTPS-u.

Jednak Legionovianki bardzo szybko doprowadziły do wyrównania, miały coraz lepsze przyjęcie, a Pilanki nie radziły sobie z naszą dobra zagrywką. Niestety, tego dnia, skrzydłowe: Austin Alexis oraz Anita Kwiatkowska były bardzo skuteczne, a blok w wykonaniu naszych zawodniczek nie robił na nich żadnego wrażenia, co ostatecznie doprowadziło do straty pierwszego seta.

Set numer dwa i trzy wyglądały bardzo podobnie do pierwszego. Zawodniczki Legionovii miały bardzo dobre przyjęcie, lecz bardzo słabo w bloku i ataku zagrały skrzydłowe. Sztab naszej drużyny robił wszystko aby gra się poprawiła. Robert Strzałkowski wykorzystywał wszystkie możliwości zmian aby odwrócić obraz gry, lecz te zmiany także nie przynosiły oczekiwanego efektu.

Na pochwałę, na pewno zasługują nasze środkowe, które dobrze grały w ataku, bloku oraz polu serwisowym.

„Musimy teraz przeanalizować mecz przeciwko Pile, wyciągnąć z niego wnioski, skupić się na najbliższym meczu w Aranie Legionowo przeciwko Pałacowi Bydgoszcz, który do łatwych na pewno należeć nie będzie” – powiedział jeden z członków sztabu szkoleniowego.

A My dziękujemy kibicom, którzy przyjechali kibicować nam do Piły i są z nami na dobre i złe. Jesteście najlepszymi kibicami w Polsce, jesteśmy wdzięczni, że was mamy!

Widzimy się w sobotę 28.01 o godzinie 18:00 w Arenie Legionowo.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych