WCZYTYWANIE

Menu

Nieudany początek rundy rewanżowej…

Dnia 21 stycznia 2017 r. po długiej przerwie powróciliśmy na Orlenligowe parkiety. Tym razem czekał nas mecz z Enea PTPS Piłą, drużyną, którą w pierwszej rundzie w Arenie Legionowo pokonaliśmy 3:0.

Nasza drużyna, po ciężkich przygotowaniach, chciała zaprezentować się przeciwko Pile z jak najlepszej strony. Jednak, będąca w dobrej dyspozycji ekipa gospodarzy, nie pozwoliła nam zaprezentować naszych wszystkich atutów. Niestety, ulegliśmy im w stosunku 3:0 (25:20, 25:21, 25:18).

Robert Strzałkowski postawił w wyjściowej szóstce na Aleksandrę Rasińską, Ewelinę Mikołajewską, Igę Chojnacką, Klaudię Alagierską, Alicję Grabkę, Monikę Bociek. Na pozycji libero wystąpiły obie nasze zawodniczki, do przyjęcia wchodziła Ania Korabiec, zaś do obrony Ada Adamek.

Początek pierwszego seta, to bardzo dobra gra zespołu z Piły. Agata Babicz posyłała w naszą stronę trudne zagrywki, a nasze atakujące nie potrafiły przebić się przez dobrze ustawiony blok PTPS-u.

Jednak Legionovianki bardzo szybko doprowadziły do wyrównania, miały coraz lepsze przyjęcie, a Pilanki nie radziły sobie z naszą dobra zagrywką. Niestety, tego dnia, skrzydłowe: Austin Alexis oraz Anita Kwiatkowska były bardzo skuteczne, a blok w wykonaniu naszych zawodniczek nie robił na nich żadnego wrażenia, co ostatecznie doprowadziło do straty pierwszego seta.

Set numer dwa i trzy wyglądały bardzo podobnie do pierwszego. Zawodniczki Legionovii miały bardzo dobre przyjęcie, lecz bardzo słabo w bloku i ataku zagrały skrzydłowe. Sztab naszej drużyny robił wszystko aby gra się poprawiła. Robert Strzałkowski wykorzystywał wszystkie możliwości zmian aby odwrócić obraz gry, lecz te zmiany także nie przynosiły oczekiwanego efektu.

Na pochwałę, na pewno zasługują nasze środkowe, które dobrze grały w ataku, bloku oraz polu serwisowym.

„Musimy teraz przeanalizować mecz przeciwko Pile, wyciągnąć z niego wnioski, skupić się na najbliższym meczu w Aranie Legionowo przeciwko Pałacowi Bydgoszcz, który do łatwych na pewno należeć nie będzie” – powiedział jeden z członków sztabu szkoleniowego.

A My dziękujemy kibicom, którzy przyjechali kibicować nam do Piły i są z nami na dobre i złe. Jesteście najlepszymi kibicami w Polsce, jesteśmy wdzięczni, że was mamy!

Widzimy się w sobotę 28.01 o godzinie 18:00 w Arenie Legionowo.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych