WCZYTYWANIE

Menu

Nowy statystyk DPD Legionovii!

Trwa kompletowanie ekipy DPD Legionovii na sezon 2019/20. Nowym statystykiem zespołu został Fabio Gabban.

Niespełna czterdziestoletni specjalista pochodzi z Novary. Przez wiele lat pracował w tamtejszym Asystelu, ale jego doświadczenie sięga znacznie dalej: odpowiadał za scouting w reprezentacjach Turcji, Finlandii i Włoch, a także wielu znanych klubów, wśród których wymienić można m.in. Atom Trefl Sopot, PGE Skrę Bełchatów, IMOCO Conegliano i ostatnio Enea PTPS Piła. Gabban zyskał zaufanie wielu znanych trenerów, którzy zaprosili go do współpracy: oprócz nowego szkoleniowca DPD Legionovii Alessandro Chiappiniego (z którym współdziałał nie tylko w Pile, ale też w Azerrailu Baku, Proximie Kraków, Atomie Treflu Sopot i reprezentacji Turcji) jego najbardziej rozpoznawalnymi przełożonymi w sztabie szkoleniowym byli Mauro Berruto i legendarny Julio Velasco.

Jestem bardzo szczęśliwy z dołączenia do DPD Legionovii. Wielokrotnie grałem w ekipach jej przeciwników i zawsze to były mecze walki. – powiedział Gabban po podpisaniu kontraktu – Niewiele mogę powiedzieć o samym mieście, nigdy nie miałem czasu go zwiedzić, ale mam nadzieję, że teraz to nadrobię. Co do sztabu, wiele lat pracowałem z Chiappinim: znamy i wzajemnie cenimy swój styl pracy. Jeśli chodzi o pozostałych kolegów, wierzę, że znajdziemy wspólny język. Wiem, że to profesjonaliści, którzy kochają swoją pracę! 

Klub nie żegna się z pełniącym dotychczas rolę statystyka DPD Legionovii Adrianem Chylińskim, który w nadchodzącym sezonie pozostanie w zespole, ale czekają na niego nowe zadania, o których poinformujemy jutro.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych