WCZYTYWANIE

Menu

O włos od punktów w Łodzi

Szkoda. Tym jednym słowem najlepiej ocenić mecz w Łodzi. Przeciwko naszpikowanej mocnymi siatkarkami, reprezentantkami kilku krajów, łodziankom stanęły nasze dziewczyny i… powalczyły. Wygraliśmy pierwszą partię i zapachniało małą sensacją. Od początku graliśmy mądrze, konsekwentnie i z pomysłem. Wszystkie dziewczyny grały dobrze. Ta wygrana w pierwszej partii sprawiła, że dziewczyny zbytnio się rozluźniły i trzecią partię oddały za darmo. Posypało się zupełnie przyjęcie, naszym libero zabrakło wyraźnie zimnej krwi i przestaliśmy skutecznie atakować. Jednak od stanu 1:1 znów zaczęła się wielka walka, i obie ostatnie partie były bardzo wyrównane. Ale niestety zabrakło nam i zimnej krwi, i chyba trochę odwagi w sytuacjach na siatce. Doświadczone łodzianki potrafiły po prostu w kluczowych momentach wziąć więcej ryzyka na siebie, lepiej grały w ataku i spokojniej przyjmowały. Tym ligowym ograniem pokonały nas i zasłużenie wygrały siatkarsko. Jedno jest jednak pewne. Poza elementami o których wypowie się trener w krótkim wywiadzie pomeczowym, spisaliśmy się nieźle i można z optymizmem patrzeć na grę w kolejnych meczach. A porażka z murowanym kandydatem do medalu ujmy dziewczynom nie przyniosła na pewno.

Budowlani Łódź – Legionovia Legionowo 3:1 (21:25, 25:8, 25:21, 25:20)

Składy zespołów:
Budowlani: Polańska (17), Pycia (11), Beier (17), Grobelna (12), Vincourova (7), Grajber (10), Maj-Erwardt (libero) oraz Pelc, Tobiasz, Twardowska i Strózik
Legionovia: Mikołajewska (9), Chojnacka (8), Połeć (5), Grabka (6), Bociek (15), Skiba (17), Adamek (libero) oraz Pacak, Rasińska, Wawrzyniak, Bączyńska i Korabiec (libero)

>> przejdź do fotogalerii

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych