WCZYTYWANIE

Menu

Odczarowane!!! Piękne zwycięstwo!

DPD Legionovia w pięknym stylu pokonała na własnym parkiecie BKS Profi Credit Bielsko-Biała i wywalczyła utrzymanie w LSK!

To było ogromne wyzwanie. DPD Legionovia w ostatnich meczach nie wyglądała dobrze, czego nie można powiedzieć o bielszczankach, które wygrały 9 z 11 ostatnich spotkań, zostawiając w pokonanym polu m.in. Developres i ŁKS. Co więcej, optymizmem nie napawał fakt, że kontuzji nabawiła się podstawowa atakująca naszej ekipy Kristina Kicka.

Podopieczne trenera Jakuba Skwarka wybiegły na parkiet DPD Areny Legionowo bardzo zmotywowane. Wiedziały, że po piętach depcze im mający zaledwie punkt straty #VolleyWrocław, przed którym jeszcze jedno spotkanie. Już od pierwszych wymian stało się jasne, że starcie będzie niesamowicie zacięte… I takie było!

W roli atakującej świetnie zaprezentowała się Małgorzata Jasek, którą komisarz zawodów wyróżnił później jako najbardziej wartościową zawodniczkę meczu. W obronie dwoiły się i troiły Beata Olenderek, Agnieszka Adamek i Adriana Adamek, dobrze zagrały również Zuzanna Górecka i powracająca po długiej przerwie Magdalena Damaske. Niebagatelne znaczenie dla wyniku było stałe zagrożenie atakiem i blokiem stwarzane przez środkowe: Alicję Wójcik i Małgorzatę Skorupę.

Efektowne zwycięstwo po dramatycznej walce w czwartym secie zaowocowało zdobyciem cennych trzech punktów i zapewnieniem sobie utrzymania w LSK. Przed legionowiankami zmagania o 9. miejsce przeciwko ekipie Enea PTPS Piła.

DPD Legionovia Legionowo – BKS Profi Credit Bielsko-Biała, 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 26:24)

BKS Profi Credit: Nowicka, Konieczna, Różański, Mucha, Moskwa, Herelova, Maj-Erwardt (libero) oraz Jagodzińska, Krajewska

DPD Legionovia: Polak, Jasek, Górecka, Olenderek, Wójcik, Skorupa, Ada Adamek (libero) i Aga Adamek (libero), Damaske, Kicka

MVP: M. Jasek

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych