WCZYTYWANIE

Menu

Olga Strantzali nie przedłuży kontraktu

Kwestia nowego kontraktu greckiej przyjmującej od dłuższego czasu spędzała sen z powiek kibicom i działaczom DPD Legionovii. Pomimo usilnych starań klubu, zawodniczka zdecydowała się na transfer do włoskiej Serie A.

Zawodniczka trafiła do DPD Legionovii przed rokiem i szturmem zdobyła serca kibiców. Czterokrotnie zdobyła  tytuł MVP meczu, trzy razy fani wybrali ją na zawodniczkę miesiąca.

Chciałam z całego serca podziękować rodzinie DPD Legionovii. Ten rok to nie była dla mnie tylko praca, lecz ogromna przyjemność gry dla takiej publiczności – powiedziała Greczynka – Od pierwszych dni sezonu czułam wsparcie kibiców i ekipy. To dla mnie zdecydowanie najtrudniejsze pożegnanie!

Włodarze DPD Legionovii bardzo chcieli, by Olga Strantzali nadal reprezentowała klub, jednak okazało się to niemożliwe:

-Fantastyczny sezon Olgi zwrócił na nią oczy całego siatkarskiego świata – powiedział prezes Konrad Ciejka – Olga dostała propozycje gry z czołowych klubów najlepszych lig Europy i my rozumiemy jej wybór. Oczywiście, zaproponowaliśmy znacznie lepszy kontrakt, jednak nie stać nas na licytowanie się z klubami o budżecie kilkukrotnie wyższym od naszego. Pozostaje życzyć powodzenia i powiedzieć sobie: „do zobaczenia później”, ponieważ zapewniliśmy się wzajemnie, że chcielibyśmy kiedyś powrócić do tej współpracy.

Ten sezon to początek wspaniałego okresu dla tego zespołu – zapewnia Strantzali – Mam nadzieję, że się nie żegnamy, a tylko mówimy „do zobaczenia”! Będę za wami bardzo tęsknić! To był zdecydowanie najlepszy sezon w mojej karierze.

Bardzo żałujemy, że Olga odchodzi – powiedział menedżer klubu Maciej Szewczyk – Niemniej, byliśmy przygotowani na to, że może podjąć taką decyzję. Wiemy już, kto postara się „wejść w jej buty” w kolejnym sezonie, niestety w związku z pewnymi zapisami kontraktowymi będziemy mogli to ogłosić kibicom dopiero na początku czerwca.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych