WCZYTYWANIE

Menu

Omar Capuzzo trenerem PF w SK bank Legionovii

Poniżej przeczytacie wywiad z Omarem Capuzzo, nowym trenerem przygotowania fizycznego SK bank Legionovii. Jak wiemy Jola na teraz nieco inne zadania i podpisała lepszy kontrakt ze swoim… mężem. Rozumiemy.

Jakie są twoje największe sukcesy w karierze trenera przygotowania fizycznego?

Jeśli chodzi o piłkę siatkową to z ekipą Giaveno zespołu wygrałem mistrzostwa A2 we Włoszech w 2012 roku, by po sezonie zagrać w ćwierćfinale Serie A1, co było wielkim sukcesem drużyny debiutującej w A1. W zeszłym sezonie zdobyłem srebrny medal w Pucharze Finlandii z HPK Naiset i brązowy medal w fińskiej ekstraklasie z tą drużyną.
Zdobyłem kilka medali w Mistrzostwach Włoch w siatkówce plażowej mężczyzn i kobiet, a moi podopieczni kilka tytułów w mieszanych sztukach walki MMA i brazylijskiego JJ.

Jak to się stało, że trafiłeś do zespołu w Legionowie?

Z Ettore miałem okazję współpracować kilka miesięcy na początku ubiegłego sezonu. Kilka tygodni temu zaproponował mi tę nową przygodę i znaleźliśmy porozumienie również z władzami klubu z Legionowa. Tak, muszę to powiedział: dziękuję za danie mi szansy i kredyt zaufania. Zarówno Władzom klubu jak i Ettore.

Czy znasz polską siatkówkę?

Znam. Myślę, że teraz jest jedną z trzech najlepszych lig w Europie. Występuje tu wiele dobrych zawodniczek i jest też dużo widzów na meczach.

Zespół SK Banku Legionovia jest bardzo młody zespół. Czy to ma znaczenie dla ciebie?

Jestem z tego bardzo zadowolony. Celem moim jest podnieść poziom tej grupy, zwiększyć poziom wydajności zawodniczek tak, aby miało to wpływ na jak najlepsze wyniki zespołu. Dla ich zdrowia również.

Już wiesz coś o naszych zawodniczkach?

Poznałem je pod kątem fizycznym, dla mnie to najważniejsze. Będę miał wystarczająco dużo czasu aby poznać je lepiej po kilku tygodniach zadanej im pracy, jak również podczas przedsezonowych przygotowań.

Prace oficjalnie rozpoczynasz w sierpniu, ale jak rozumiemy już teraz dałeś każdej z dziewczyn plan indywidualnych ćwiczeń na czas ich wakacji?

Zgadzam się z Ettore, że dziewczyny które są zaangażowane poważnie w piłkę siatkową po otrzymaniu programu samodzielnego przygotowania fizycznego ode mnie, po wakacjach muszą być gotowe i wszystkie będą w tym samym punkcie startu na początku nowego sezonu.

Jakie są Twoje cele na ten sezon?

Moje osobiste cele są jasne. Dać jak największą pomoc wynikającą z mojego doświadczenia i mojej wiedzy całej grupie i zwiększyć w miarę możliwości poziom wydajności zespołu i poszczególnych zawodniczek Legionovii od początku do końca sezonu. Niecierpliwie czekam na start przygotowań!

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyraba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

2 Lauren Barfield

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutki

Katarzyna Kaleta
Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub DPD Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!