WCZYTYWANIE

Menu

OSTROWCZANKI LEPSZE W PIERWSZYM POJEDYNKU PLAY-OFF

W starciu dziewiątych po rundzie zasadniczej legionowianek i ostatnich w tabeli siatkarek KSZO Ostrowiec Św. po czterech setach lepsze okazały się podopieczne trenera Dariusza Parkitnego. Trzecie zwycięstwo w sezonie w wykonaniu ostrowczanek znacznie przybliżyło je do dalszej walki o dziewiąte miejsce w Orlen Lidze. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Ewelinę Polak.

Mecz w Ostrowcu Św. rozpoczął się od dwóch autowych ataków legionowianek, w boisku nie zmieściły się Aleksandra Wójcik i Malwina Smarzek (2:0). W bloku skuteczna skuteczna była Alicja Wójcik i o czas poprosił trener Robert Strzałkowski (5:1). Seria punktów przy zagrywce Igi Chojnackiej i as serwisowy Smarzek sprawił, że legionowianki odrobiły straty, przy ogromnym wsparciu swojej publiczności, która żywiołowo dopingowała zespół przyjezdny. Chwilę później przewagę odbudowała Roksana Brzóska, atakując z drugiej linii (10:7). Przez ręce Eweliny Polak nie przedarła się Wójcik i w ekipie spod Warszawy na placu gry pojawiła się Klaudia Grzelak (15:10). Siatkarki z Legionowa nie wykorzystywały swoich szans. Sprytem popisała się Karolina Suwińska—Bednarek, opierając piłkę o blok rywalek i ostrowczanki kontrolowały wynik w tym secie (21:16). Atak w antenkę Grzelak zakończył premierową odsłonę (25:18).

Drugi set z impetem otworzyły przyjezdne, na lewym skrzydle nie mogła przebić się przez blok Sandra Szczygioł (1:3). Ostrowczanki szybko odrobiły jednak straty i atak po prostej atakującej KSZO był znakiem do pierwszej przerwy technicznej (8:7). Na pochwałę zasługują szczególnie środkowe „pomarańczowych”, które były praktycznie bezbłędne. Brak precyzji w ataku stał się zmorą legionowianek, zaradzić temu miała Monika Bociek. Dopiero, gdy Daria Paszek wraz z Katarzyną Połeć zatrzymały Bednarek i to legionowianki wyszły na prowadzenie o czas poprosił trener Parkitny (17:18). Za nękaną w przyjęciu zagrywki Brzóskę na boisku pojawiła się Beata Mielczarek. Dobra passa zespołu z Legionowa trwała jednak nadal, a zagrywka w siatkę Ściurki doprowadziła do wyrównania w meczu (20:25).

W polu zagrywki bardzo trudną zagrywką popisała się Połeć, kontrę skończyła Paszek i zrobiło się 2:5. Swój zespół do walki poderwała kapitan, Dorota Ściurka, ale to Bociek zdobyła ósmy punkt w tej partii (8:7). Od tego momentu toczyła się zacięta walka punkt za punkt. Zmiany dokonane przez trenera Strzałkowskiego przynosiły efekty, do momentu gdy w bloku przypomniały o sobie Wójcik i Szczygioł i sytuacja po raz kolejny zmieniała się jak w kalejdoskopie (12:11). Błędy zaczęły popełniać legionowianki, atak w aut Smarzek, coraz pewniej radząca sobie w ofensywie Mielczarek i aktywna na siatce Wójcik miały duży wkład w objęcie prowadzenia przez ostrowczanki. W końcówce legionowiankom przytrafiły się dwa tragiczne w skutkach nieporozumienia, będące na fali KSZO nie wypuściło z rąk trzeciego seta, atak po bloku Ściurki zakończył trzecią odsłonę (25:18).

Siatkarki KSZO poszły za ciosem, blokiem zatrzymana została Karolina Szymańska, błędy własne w serii popełniały przyjezdne i błyskawicznie zrobiło się 6:2. Sygnał do odrabiania strat dała Daria Paszek wymagającymi skrótami zdobywając kontaktowy punkt. Kiedy w siatce piłkę umieściła Wójcik, a kontrę wykorzystała Szczygioł atakując nad blokiem ostrowczanki prowadziły już 13:9. Gospodynie utrzymywały tę zaliczkę, ale w pewnym momencie zespół z Ostrowca Św. zwyczajnie nie mógł sforsować bloku legionowianek, w którym solidnie na punkty pracowała Bociek. Doświadczenie i opanowanie przemawiały na korzyść gospodyń, które po ataku blok-aut Mielczarek triumfowały 3:1 (25:20).

MVP: Ewelina Polak

KSZO Ostrowiec Św. – Legionovia Legionowo 3:1 (25:18,20:25, 25:18, 25:20)

Składy zespołów:
KSZO: Brzóska (4), Polak (3), Bednarek (8), Ściurka (22), Wójcik (10), Szczygioł (11), Bulbak (libero) oraz Mielczarek (11) i Dybek
Legionovia: Smarzek (7), Paszek (14), Wójcik (4), Gajewska (2), Chojnacka (5), Połeć (9), Adamek (libero) oraz Szymańska (4), Bociek (6), Grzelak (2) i Grabka (1)

stan rywalizacji play-off: 1:0 dla KSZO

źródło: siatka.org, aut.: Piotr Woźniak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych