WCZYTYWANIE

Menu

Paulina Szpak: „Legionowo ma warunki do gry w siatkówkę”

Paulina Szpak jest nową rozgrywającą Legionovii. Zgodziła się udzielić wywiadu, w którym podzieliła się z nami swoimi wrażeniami po transferze do mazowieckiego klubu.

Legionovia.pl: -Przenosisz się z Ostrowca Świętokrzyskiego do Legionowa. Jakie czynniki najbardziej wpłynęły na Twoją decyzję?

Paulina Szpak: -Najważniejszym czynnikiem mojej decyzji był dalszy rozwój i poprawa umiejętności. Klub ten słynie z dobrego szkolenia, szczególnie widać to po wielu młodych zawodniczkach, które dalej grają lub grały w tym klubie. Patrząc na dotychczasowy przebieg treningów utwierdzam się w przekonaniu, że był to dobry wybór.

-W zeszłym sezonie przeżywałaś dramatyczną walkę Legionovii i KSZO o utrzymanie z perspektywy ekipy trenera Parkitnego. Jak wspominasz tamte starcia?

-Mecze o utrzymanie były najtrudniejszym momentem poprzedniego sezonu. Szczególnie ostatnie spotkanie rozegrane z Legionovią we własnej hali. Wygrałyśmy trzy partie z rzędu, zabrakło nam dwóch punktów do wygrania złotego seta. Taka przegrana bardzo boli. Do tej pory pamiętam radość i łzy szczęścia zawodniczek i kibiców Legionowa. Na całe szczęście udało nam się pozbierać po tej porażce, co pokazały mecze z Wisłą, które w ostateczności dały nam utrzymanie w lidze.

-Jak podoba Ci się Legionowo?

-Legionowo jest bardzo przytulnym i spokojnym miastem, co przypadło mi do gustu. Nie jest też za duże, co przynajmniej dla mnie jest dodatkowym plusem. Miejsce, w którym mieszkam, znajduje się blisko hali, to samo tyczy się sklepów, jak i centrum miasta. To wszystko sprawia, że jest to dla mnie idealne miejsce do zamieszkania.

-Wiemy już, co sądzisz o mieście, podziel się więc swoimi pierwszymi spostrzeżeniami dotyczącymi nowego klubu.

-Pierwsze spostrzeżenia dotyczące klubu są bardzo pozytywne. Z tego, co widzę, Legionowo stworzyło bardzo dobre warunki do grania w siatkówkę. W jednym miejscu znajduje się hala, siłownia i odnowa biologiczna, co jest bardzo dużym atutem. W samym klubie panuje przyjazna, jak i zarazem profesjonalna atmosfera. Zarząd i ludzie z nim związani są bardzo otwarci i pomocni, co na pewno pomaga w przejściu do nowego klubu.

-Jak podoba Ci się nowa drużyna Legionovii?

-Nasz zespół składa się z młodych zawodniczek. Sam fakt, że w wieku 26 lat zostałam jedną z najstarszych zawodniczek, mówi sam za siebie. Do drużyny dołączyło pięć nnowych dziewczyn, z niektórymi grałam już w poprzednich klubach, lecz z większością mam okazję grać po raz pierwszy. Sam zespół jest pozytywnie nastawiony i zaangażowany w swoją pracę. Myślę, że zaprocentuje to udanym sezonem.

 

fot. ostrowiecnews.info

rozmawiał Maciej Szewczyk

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych