WCZYTYWANIE

Menu

Paweł Kowal nowym trenerem IŁ Capital Legionovii!

Nowym trenerem pierwszego zespołu IŁ Capital Legionovii Legionowo został Paweł Kowal, jeden z współtwórców siły akademii LTS Legionovia.

Nowy szkoleniowiec pierwszej ekipy od 2016 roku pracował w Akademii LTS Legionovia. W 2018 roku jego podopieczne wywalczyły złoty medal Mistrzostw Polski Młodziczek, zaś w 2019 sięgnął po najcenniejszy krążek Mistrzostw Polski Juniorek. To pod jego okiem juniorskie laury zdobywały między innymi Aleksandra Gryka, Zuzanna Górecka, Paulina Zaborowska i Julia Orzoł.

-Bardzo się cieszę, że robię kolejny krok naprzód właśnie tutaj: w miejscu, w którym rozpoczynałem swoją pracę w żeńskiej siatkówce – mówi trener Paweł Kowal – Legionowo i jego społeczność są mi bardzo bliskie. Znam i lubię wszystkich w klubie, naszych Kibiców. Dam z siebie wszystko, by nie zawieść oczekiwań.

W ostatnim sezonie trener Kowal prowadził zespół rezerw naszej ekipy, z którym wywalczył imponujące wyniki: awansował do turnieju finałowego zmagań II ligi seniorek, w którym zajął trzecie miejsce, a w TAURON Pucharze Polski wyeliminował pierwszoligowców z Aleksandrowa Łódzkiego i Stężycy, odpadając dopiero w konfrontacji z tauronligową ekipą UNI Opole.

-Paweł Kowal to trener, który od sześciu lat pracował z naszą młodzieżą, równocześnie nabywając cenne doświadczenie i podpatrując pracę szkoleniowców pierwszego zespołu – powiedział prezes Konrad Ciejka – Swoją pracą, stałym rozwojem i świetnymi wynikami prowadzonych przez niego drużyn udowodnił, że zasłużył na szansę poprowadzenia pierwszego zespołu. Ma pełne zaufanie Zarządu i może liczyć na nasze pełne wsparcie.

W karierze zawodniczej trener Kowal występował na pozycji libero. Jest wychowankiem MOS-u Wola Warszawa. Przez cztery lata był członkiem sztabu szkoleniowego młodzieżowych reprezentacji Polski, tzw. „złotego pokolenia”, które zdobyło Mistrzostwo Europy U18, Mistrzostwo Świata U19, Mistrzostwo Europy U20 i Mistrzostwo Świata U21. Jego podopiecznymi byli między innymi Bartosz Kwolek, Jakub Kochanowski, Jan Fornal czy Norbert Huber.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych