WCZYTYWANIE

Menu

PEWNA WYGRANA MUSZYNIANEK Z LEGIONOVIĄ

Siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki we własnej hali nie miały zbyt wielu problemów z pokonaniem naszej drużyny. Muszynianki po spokojnych dwóch pierwszych setach w trzeciej partii prowadziły już 16:4 i gdyby nie rozluźnienie w końcówce, mogłyby nie dać rywalkom przekroczyć granicy 10 punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia muszynianek, po błędzie w ataku Malwiny Smarzek było już 3:1. Zespół z Legionowa dość szybko odrobił jednak straty i nielicznie zgromadzeni w Muszynie kibice oglądali wyrównaną grę, nacechowaną jednak sporą ilością błędów własnych. Gospodynie zeszły na pierwszą przerwę techniczną z przewagą jednego punktu, ale muszynianki miały spory problem z ominięciem bloku rywalek i kończeniem własnych ataków. Również zbicia Malwiny Smarzek dość często były podbijane i przy stanie 12:10 dla gospodyń po ataku Adeli Helić o przerwę poprosił Ettore Guidetti. Muszynianki złapały jednak wiatr w żagle i na drugiej przerwie technicznej po atakach Anny Grejman prowadziły już 16:11. Po przerwie legionowianki zdobyły trzy punkty z rzędu, ale problemy z przyjęciem i nieporozumienia w drużynie trenera Guidettiego sprawiły, że poprosił on o drugą przerwę w tym secie przy stanie 19:15 dla gospodyń. W końcówce zespół z Muszyny nie oddał już inicjatywy i po błędzie Malwiny Smarzek w ataku pewnie wygrał 25:19.

Druga partia przy dobrej postawie w ataku Malwiny Smarzek i Katarzyny Połeć rozpoczęła się od prowadzenia gości 5:2. Muszynianki postawiły szczelniejszy blok, ale na przerwie technicznej nadal miały dwa punkty straty do rywalek. Szybko jednak je odrobiły, wykorzystując błędy legionowianek, te z kolei miały spore problemy z zagrywką Adeli Helić i było już 12:11 dla gospodyń. Legionovia wygrała trzy kolejne wymiany, ale na przerwie technicznej znów jednym punktem prowadziły gospodynie. Gra się wyrównała, a wynik wciąż oscylował wokół remisu. Dopiero skuteczny blok na Smarzek dał muszyniankom dwupunktowe prowadzenie w końcówce (23:21) i trener Guidetti przerwał grę na 30 sekund. Nie zmieniło to jednak biegu wydarzeń i Polski Cukier po skutecznym zbiciu Adeli Helić z prawego skrzydła wygrał tego seta 25:22.

Początek trzeciego seta został zdominowany przez muszynianki, które doskonałą zagrywką i szczelnym blokiem nie pozwoliły na zbyt wiele rywalkom (4:0). Trener Guidetti próbował ratować sytuację, wprowadzając na boisko Klaudię Grzelak i Emilię Szubert, muszynianki jednak kontynuowały egzekucję. Dopiero przy stanie 7:0 pierwszy punkt w tym secie dla swojego zespołu zdobyła Malwina Smarzek, ale po chwili Iga Chojnacka zepsuła zagrywkę i oba zespoły zeszły na przerwę techniczną. Gospodynie konsekwentnie grały w polu zagrywki i po asie serwisowym Natalii Kurnikowskiej przy stanie 12:3 włoski szkoleniowiec Legionovii wykorzystał już drugą przerwę w tym secie. Po niej Kurnikowska znów zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki, a kolejny punktowy blok na Smarzek pozwolił muszyniankom zejść na drugą przerwę techniczną z prowadzeniem 16:4! Na boisku pojawiła się młoda rozgrywająca Karolina Szczygieł oraz doświadczona Karolina Cieszkiewicz-Lach. Gra nieco się wyrównała, gospodynie w końcówce popełniły kilka prostych błędów, ale nie uchroniło to Legionovii od bolesnej i wysokiej porażki. Po zepsutej zagrywce Moniki Bociek muszynianki wygrały 25:15 i całe spotkanie 3:0.

MVP: Anna Grejman

Polski Cukier Muszyna Muszynianka – SK bank Legionovia 3:0 (25:19, 25:22, 25:15)

źródło: siatka.org, aut.: Bartosz Wencław

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych