WCZYTYWANIE

Menu

Pewna wygrana na wyjeździe!

Nareszcie jest! Nasza ekipa wywalczyła w Ostrowcu Świętokrzyskim długo wyczekiwane ligowe trzy punkty!

Mecz rozpoczął się od długiej wymiany, którą dobrym atakiem po prostej zakończyła Zuzanna Górecka. Po błędzie w ataku miejscowych i bloku Skorupy było 3:0, a Górecka podwyższyła i zmusiła trenera Bockaya do prośby o czas, po którym swoją próbę zepsuła Kinga Kasprzak (5:0). W następnej części gra nieco się zazębiła, ale legionowianki zachowywały bezpieczną przewagę (8:4). Po bloku Kristiny Kickiej na Kolecie Łyszkiewicz było 10:5, a Małgorzata Jasek popisała się widowiskowym atakiem z krótkiej. Słowacki trener gospodyń skorzystał z drugiej przerwy na żądanie w pierwszej partii przy stanie 12:5. W środkowej części seta DPD Legionovia konsekwentnie powiększała swoją przewagę, wykorzystując błędy rywalek i minimalizując swoje (17:7).  As serwisowy Kickiej zaowocował dwudziestym oczkiem gości (20:8).  W końcówce seta Cassidy Pickrell zmieniła na parkiecie Zuzannę Górecką. Po ładnej akcji Jasek legionowianki cieszyły się z setbola (24:12), a wykorzystała go skutecznym kontratakiem Beata Olenderek.

W drugim secie trener Bockay dokonał zmian w składzie i na przyjęciu pojawiła się Anastazja Trach. Wynik partii otworzyła pojedynczym blokiem Górecka. Tym razem nie udało się „odjechać” na początku i po chwili było 2:2.  Legionowianki wygrały długą wymianę na 5:3 po technicznym ataku Kickiej.  Świetne uderzenie Góreckiej z szóstej strefy podwyższyło na 7:4. Miejscowe rzuciły się w pościg i szybko doszły naszą ekipę na 8:7, lecz znowu efektownie zbiła Jasek. W środkowej fazie seta udało się odbudować przewagę dzięki skutecznym atakom Góreckiej (13:9). Przy stanie 15:9 na boisko wróciła Łyszkiewicz. Powrót kapitan gospodyń nie zmienił jednak obrazu gry. Po wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Małgorzatę Jasek było 22:14.  W końcówce na nietypową dla siebie pozycję przyjmującej weszła nominalna libero Wiktoria Rdzanek, goście zaś bez większych przeszkód zakończyli partię wynikiem 25:15.

Trzecią partię KSZO rozpoczęło w jeszcze innym zestawieniu, znów jednak wynik otworzyły legionowianki (1:0). DPD Legionovia ani myślała zwalniać tempa. Po asie serwisowym Góreckiej było 4:2, ale miejscowe szybko doszły na 4:4. Podrażnione podopieczne trenera Olenderka wygrały cztery kolejne wymiany (8:4). Kiedy punktową zagrywką popisała się Beata Olenderek, było 11:6, a Górecka podwyższyła uderzeniem z kontry. W połowie seta gra DPD Legionovii nieco się zacięła i trener gości po raz pierwszy w meczu poprosił o czas (14:12). Po przerwie jego podopieczne wygrały dwie kolejne wymiany i tym razem to jego vis-a-vis Frantisek Bockay poprosił o 30-sekundową pauzę. Nie zatrzymało to rozpędzonych legionowianek (19:12 po bloku Skorupy).  Nasze zawodniczki spokojnie zakończyły mecz pewnym zwycięstwem 25:20.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – DPD Legionovia Legionowo, 0:3 (12:25, 15:25, 20:25)

DPD Legionovia: Polak, Kicka, Olenderek, Górecka, Skorupa, Jasek, Ada Adamek (libero) oraz Aga Adamek (libero), Pickrell

KSZO: Geyko, Wojtowicz, Kasprzak, Dorsman, Łyszkiewicz, Oktaba, Kucińska (libero) oraz Czapla, Trach, Rdzanek

MVP:

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych