WCZYTYWANIE

Menu

Pewne zwycięstwo na wyjeździe!

Ekipa DPD Legionovii błyskawicznie pozbierała się po ostatniej przegranej z #VolleyWrocław i odniosła zwycięstwo w trzech odsłonach nad Enea PTPS-em Piła!

Po potknięciu na własnym parkiecie z #VolleyemWrocław legionowianki bardzo chciały udowodnić swoją wartość na wyjeździe. Wyszły na parkiet w Pile bardzo zmotywowane i było to widać od początku do końca wtorkowego spotkania.

Na podkreślenie zasługuje żelazna dyscyplina, z jaką siatkarki realizowały taktykę narzuconą przez trenera Olenderka. Konsekwentne „inwestowanie” zagrywkę w Olgę Strantzali pomogło przyjezdnym wyłączyć Greczynkę z gry, odbierając rywalkom ich największy atut. DPD Legionovia zagrała bardzo dobrze w obronie – w tym elemencie celowały Agnieszka AdamekBeata Olenderek. Pilanki miały kłopot również z odczytaniem urozmaiconego ataku gości – na skrzydłach skuteczne były Kristina Kicka Zuzanna Górecka, a „swoje” atakami ze środka dołożyły Małgorzata Skorupa Małgorzata Jasek.

Po meczu z Enea PTPS-em DPD Legionovia ma na swoim koncie 13 punktów i na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zajmuje szóste miejsce w tabeli. Już w sobotę 15 grudnia o 18.00 podejmiemy w DPD Arenie Legionowo Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz.

Enea PTPS Piła – DPD Legionovia Legionowo, 0:3 (22:25, 17:25, 23:25)

DPD Legionovia: Polak, Kicka, Górecka, Olenderek, Jasek, Skorupa i Ada Adamek (libero) oraz Aga Adamek (libero), Pickrell

Enea PTPS: Szpak, Azizova, Strantzali, Kaczoroska, Stencel, Trojan i Pawłowska (libero) oraz Chrzan

MVP: Kristina Kicka

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych