
Ekipa DPD Legionovii błyskawicznie pozbierała się po ostatniej przegranej z #VolleyWrocław i odniosła zwycięstwo w trzech odsłonach nad Enea PTPS-em Piła!
Po potknięciu na własnym parkiecie z #VolleyemWrocław legionowianki bardzo chciały udowodnić swoją wartość na wyjeździe. Wyszły na parkiet w Pile bardzo zmotywowane i było to widać od początku do końca wtorkowego spotkania.
Na podkreślenie zasługuje żelazna dyscyplina, z jaką siatkarki realizowały taktykę narzuconą przez trenera Olenderka. Konsekwentne „inwestowanie” zagrywkę w Olgę Strantzali pomogło przyjezdnym wyłączyć Greczynkę z gry, odbierając rywalkom ich największy atut. DPD Legionovia zagrała bardzo dobrze w obronie – w tym elemencie celowały Agnieszka Adamek i Beata Olenderek. Pilanki miały kłopot również z odczytaniem urozmaiconego ataku gości – na skrzydłach skuteczne były Kristina Kicka i Zuzanna Górecka, a „swoje” atakami ze środka dołożyły Małgorzata Skorupa i Małgorzata Jasek.
Po meczu z Enea PTPS-em DPD Legionovia ma na swoim koncie 13 punktów i na dwie kolejki przed zakończeniem rundy zajmuje szóste miejsce w tabeli. Już w sobotę 15 grudnia o 18.00 podejmiemy w DPD Arenie Legionowo Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz.
Enea PTPS Piła – DPD Legionovia Legionowo, 0:3 (22:25, 17:25, 23:25)
DPD Legionovia: Polak, Kicka, Górecka, Olenderek, Jasek, Skorupa i Ada Adamek (libero) oraz Aga Adamek (libero), Pickrell
Enea PTPS: Szpak, Azizova, Strantzali, Kaczoroska, Stencel, Trojan i Pawłowska (libero) oraz Chrzan
MVP: Kristina Kicka