WCZYTYWANIE

Menu

PGE stawia na wsparcie rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży

PGE Polska Grupa Energetyczna podpisała umowę z Legionowskim Towarzystwem Siatkówki „Legionovia” i została Głównym Sponsorem grup dziecięcych i młodzieżowych Legionovii.  Dzięki wsparciu PGE 150 dzieci w wieku 7-19 lat będzie rozwijać swoje umiejętności i pasje sportowe.   

Jako minister obrony narodowej przywiązuję wielką wagę do kondycji i sportu wyczynowego żołnierzy. Wspieram i dopinguję żołnierzy sportowców, którzy są wzorem i inspiracją dla innych, szczególnie młodych pasjonatów sportu. Dlatego też z ogromną satysfakcją śledzę zaangażowanie sportowe zawodniczek LTS „Legionovia”. Mają pasję, hart ducha, ogromny zapał i wytrwałość, aby realizować sportowe marzenia. Jestem przekonany, że zespół doskonale wykorzysta wsparcie udzielone przez PGE Polską Grupę Energetyczną. To inwestycja w naszą wspólną przyszłość. Mam nadzieję, że zaowocuje ono jeszcze większymi sukcesami sportowymi – powiedział Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

PGE jest znanym i cenionym w Polsce sponsorem sportu. Od lat współpracujemy z profesjonalnymi drużynami wielu dyscyplin sportowych.  Wsparcie rozwoju kultury fizycznej dzieci i młodzieży jest dla nas coraz ważniejszym obszarem zaangażowania sponsorskiego. Zawarta dzisiaj umowa, dzięki której 150 dzieci w wieku 7-19 lat będzie rozwijać swoje umiejętności i pasje sportowe jest tego potwierdzeniem. PGE wesprze również rozwój kultury fizycznej dzieci i młodzieży Fundacji Akademii GKS Bełchatów, gdzie będzie ćwiczyć 400 podopiecznych – informuje prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej Wojciech Dąbrowski

-To dla nas wielki zaszczyt, że wznawiamy współpracę z PGE – powiedział Prezes Zarządu LTS Legionovia Konrad Ciejka – To z logo PGE Polskiej Grupy Energetycznej na koszulkach sięgaliśmy po największe sukcesy w historii klubu i zrobimy wszystko, by tę tradycję kontynuować.

Legionowskie Towarzystwo Siatkówki „Legionovia” to akademia siatkarska, która w rankingach Ministerstwa Sportu z lat 2014-2019 została uznana za najlepszy młodzieżowy klub siatkarski. W tym okresie podopieczne Klubu wywalczyły dwanaście medali Mistrzostw Polski, w tym dziesięć najcenniejszych. Ponadto, klub jako pierwszy w Polsce sięgnął po złoto Mistrzostw Polski Juniorek pięć razy z rzędu a także jako pierwszy w jednym roku został Mistrzem Polski w trzech różnych kategoriach wiekowych.

Wychowanki i absolwentki LTS „Legionovia” stanowią dziś o sile reprezentacji Polski i najsilniejszych polskich klubów. Naukę w Legionovii pobierały m.in. Malwina Smarzek-Godek, Klaudia Alagierska, Alicja Grabka, Aleksandra Rasińska, Zuzanna Górecka i wiele innych znakomitych zawodniczek.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych