WCZYTYWANIE

Menu

Piękna walka, DevelopRes lepszy

Ekipa DPD Legionovii rozegrała naprawdę dobre spotkanie w meczu otwarcia, musiała jednak uznać wyższość DevelopResu.

Spotkanie stało wysokim poziomie. Od początku to ekipa prowadzona przez Mistrza Świata Stephana Antigę była zdecydowanym faworytem do zwycięstwa, jednak podopieczne Alessandro Chiappiniego podjęły rękawicę i dzielnie walczyły o swoje z wyżej notowanym rywalem.

Wyróżniającą się postacią w naszej ekipie była Juliette Fidon-Lebleu. Kapitan reprezentacji Francji przedstawiła się kibicom nad Wisłą jako wszechstronna zawodniczka, która potrafi wejść w buty liderki swojego zespołu.

Siatkarki DPD Legionovii odniosły zwycięstwo w trzecim secie, choć miały swoje szanse również w pierwszej i czwartej odsłonie. Co ciekawe, był to pierwszy set wygrany przez legionowianki w Rzeszowie w historii rywalizacji obu ekip na poziomie ekstraklasy.

W meczu w barwach DPD Legionovii zadebiutowało sześć nowych zawodniczek: Julie Oliveira Souza, Juliette Fidon-Lebleu, Maja Tokarska, Justyna Łukasik, Izabela Lemańczyk i Marta Matejko.

Sztab szkoleniowy zgodnie podkreśla, że jest zadowolony z dyspozycji zespołu, choć nie ukrywa również niedosytu. „Była szansa na urwanie punktu” – mówi trener Chiappini.

DevelopRes SkyRes Rzeszów – DPD Legionovia Legionowo, 3:1 (25:23, 25:18, 22:25, 25:20)

MVP: Katarzyna Zaroślińska-Król

Składy:

DPD Legionovia: Grabka, Oliveira Souza, Damaske, Fidon-Lebleu, Tokarska, Łukasik i Lemańczyk (libero) oraz Matejko, Adamek (libero)

DevelopRes: Kaczmar, Zaroślińska-Król, Blagojević, Mlejnkova, Witkowska, Efimienko-Młotkowska i Krzos (libero) oraz Frantti, Hawryła

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych