WCZYTYWANIE

Menu

Piękny dzień w Arenie

Drużyny Legionovii Legionowo oraz MKS-u Dąbrowy Górniczej wzięły udział w I Memoriale im. Jerzego Góreckiego, rozegranego w sobotę 10 września w Legionowie. Dla podopiecznych Juana Manuela Serramaleri z Dąbrowy był to pierwszy sparing w trwającym okresie przygotowawczym, dla naszych siatkarek drugi. Obie drużyny grały nieco osłabione. Memoriał ku pamięci Jurka Góreckiego rozpoczął się od zmagań drużyn młodzieżowych miejscowej Legionovii oraz MKS-u. Mecz najpierw wygrały nasze młodziczki. Potem pomimo prowadzenia dwoma setami nasze kadetki przegrały, ale warto dodać, że w składzie nie było aż 5 siatkarek ubiegłorocznego Mistrza Polski, czyli Legionovii. Następnie rywalizowały ze sobą ekipy Młodej Ligi Kobiet, czyli w przypadku Legionovii były to juniorki. Przyjezdne musiały uznać wyższość naszych dziewczyn. Na koniec Memoriału zmierzyły się reprezentacje ORLEN Ligi. W związku z nieobecnością dwóch środkowych MKS-u Dąbrowy Górniczej, które przebywają na zgrupowaniach reprezentacji (Kamila Ganszczyk i Dominika Sobolska), zespół wzmocniły zawodniczka z Młodej Ligi Kobiet – Karolina Noszczyk oraz siatkarki Legionovii – Joanna Pacak i Klaudia Alagierska. Zagrały po 2 sety w barwach drużyny gości. Gospodynie wygrały mecz 3-1. Po meczu żona Jerzego, Jola przekazała gościom pamiątkowy puchar, a Sławomir Supa – nasz prezes, łamiącym się głosem wspominał Jerzego Góreckiego, którego był przyjacielem.
Myślimy, że Jerzy gdzieś tam nas oglądał i się ucieszył…

Tylko z kronikarskiego obowiązku podajemy wyniki…

LTS Legionovia – MKS Dąbrowa Górnicza (młodziczki) 2-1 (18-25, 25-12, 15-4), dodatkowy set 17-25

LTS Legionovia – MKS Dąbrowa Górnicza (kadetki) 2-3 (25-18, 25-17, 15-25, 22-25, 23-25)

LTS Legionovia – MKS Dąbrowa Górnicza (Młoda Liga Kobiet) 3-1 (25-19, 18-25, 27-25, 25-17)

Legionovia Legionowo – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3-1 (21-25, 25-18, 25-22, 25-15)

>> przejdź do fotogalerii

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych