WCZYTYWANIE

Menu

Piotr Olenderek: Koncentracja jest kluczowa

Trener Piotr Olenderek udzielił przed meczem z Impelem Wrocław interesującego wywiadu.

Legionovia.pl: -Od kilku tygodni kibice mogli obserwować wzrost jakości gry Pańskiego zespołu, co przełożyło się na zwycięstwa w lidze. Czy porażka w Rzeszowie jest dla Pana powodem do niepokoju?
Piotr Olenderek: -Do każdego meczu podchodzimy w ten sam sposób. Chcemy utrudnić przeciwnikowi zagranie dobrego meczu i sami chcemy zagrać jak najlepiej. W Rzeszowie się nie udało, ale ten mecz to już przeszłość, przygotowujemy się do następnego spotkania.
-W Pucharze Polski dał Pan szansę zmienniczkom, które – o włos, ale jednak – przegrały z pierwszoligowcem. Eksperyment, czy „odpuszczone rozgrywki”?
– Zdecydowaliśmy, że w Pucharze zagrają zawodniczki, które ostatnio mniej grały. Chcieliśmy sprawdzić ich dyspozycję meczową. Zespół z Wieliczki rozegrał bardzo dobre spotkanie, a my nie potrafiliśmy się im przeciwstawić, szczególnie w dwóch pierwszych setach.
-Na meczu z KSZO widać było silne zmotywowanie grających zawodniczek. Na ile istotna była tu chęć rewanżu za porażkę z pierwszej kolejki?
-To pytanie trzeba zadać zawodniczkom. Dla mnie przygotowanie do każdego meczu jest takie samo. Ostrowiec to całkowicie inny zespół, niż rok temu. Zdecydowanie lepiej graja i zajmują wyższe miejsce w tabeli. Wykonaliśmy zadania taktyczne i zagraliśmy dobrze. Koncentracja to element, bez którego nie da się wygrywać.
-Przed Wami pierwszy rewanż z zespołem, który pokonaliście na wyjeździe. Czy ten mecz będzie miał faworyta? Jak ocenia Pan dyspozycję swojego zespołu przed tym starciem?
-Ciężko trenujemy, żeby zaprezentować się jak najlepiej. Mecz jak każdy inny, zespół z Wrocławia wygrał ostatnio swój mecz za 3 punkty: widać, że wracają do formy. Do gry wróciła młoda atakująca Szczurowska. Jest to zespół, który również jest od nas wyżej w tabeli, więc jest faworytem tego spotkania, ale my postaramy się zrobić niespodziankę.
fot. R. Glapiak
zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych