WCZYTYWANIE

Menu

Piotr Olenderek: Zagraliśmy ciekawą siatkówkę

Po turnieju w Radomiu trener Piotr Olenderek podzielił się z nami wrażeniami na temat pierwszych sparingów i opowiedział o dalszych planach DPD  Legionovii.

Legionovia.pl: -Czy jest Pan zadowolony z przebiegu turnieju w Radomiu?

Piotr Olenderek: -Turniej w Radomiu uważam za pozytywny. Myślę, że przez pierwsze dwa dni zagraliśmy ciekawą siatkówkę. W trzecim dniu w meczu z Cannes po prostu zabrakło nam sił. Nie dziwię się, bo przewidywaliśmy taką sytuację, ponieważ graliśmy z jedną atakującą i jedną rozgrywającą. Co prawda Kristinę Kicką zmieniała Cassidy Pickrell, ale Ewelina Polak grała cały turniej. Było to dla niej duże obciążenie, szczególnie, że ciężko pracujemy fizycznie.

-Sprawdził Pan na boisku dyspozycję niemal wszystkich swoich podopiecznych – jaki to będzie zespół?

P.O.: -Tak, sprawdziliśmy wszystkie zawodniczki w rożnym wymiarze czasowym, z różnymi zadaniami i w różnych ustawieniach. Mamy duży materiał do analizy. Tak naprawdę liczyły się dla mnie poszczególne zagrania, a nie wyniki całych spotkań. Wynik był sprawa drugorzędną. Byłem do końca konsekwentny w realizacji swoich planów, mimo, że czasem korciło, żeby jednak zagrać inaczej, bardziej pod wynik. Cieszy fakt, że pokazaliśmy, że mamy możliwości. Oczywiście, w naszej grze jest szereg rzeczy do poprawy, ale takie turnieje pokazują nam drogę, którą musimy iść.

-Nie zwalniamy tempa i już w piątek DPD Legionovia rozpocznie turniej w Bobolicach. Jakie są dalsze plany sparingowe zespołu?

P.O.: -Turniej w Bobolicach będzie dla nas tak samo trudny, jak w Radomiu. Następnie mamy wyjazdowe mecze sparingowe z Grot Budowlanymi Łódź (12-13.10), tydzień później organizujemy sparingi z drużyną zagraniczną, ale tutaj czekamy na szczegóły. W ostatnim tygodniu przed liga zagramy z BKS Profi Credit Bielsko-Biała we własnej hali.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych