WCZYTYWANIE

Menu

Pokonujemy wicemistrzynie Polski na ich terenie!

Cóż to był za mecz! Legionovia po pięciosetowym meczu na wyjeździe pokonała Grot Budowlanych Łódź!

Starcie w Atlas Arenie na długo pozostanie w pamięci kibiców, którzy zdecydowali się je obejrzeć. Szala zwycięstwa wahała się to w jedną, to w drugą stronę i do samego końca trudno było wskazać zwycięzcę. Największe emocje miały miejsce w rozstrzygniętych na przewagi trzecim (32:30) i piątym (19:17) secie – w obu przypadkach górą była Legionovia, choć w tie-breaku przegrywała już 8:12! Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Magdalenę Damaske, która stanowiła o sile ognia przyjezdnych.

Sensacyjne zwycięstwo w Łodzi do kolejne starcie ekipy z Mazowsza pod wodzą trenera Olenderka, w którym dopisuje ona do swojego konta ligowe punkty. Wynik pierwszego meczu 2018 roku niewątpliwie napawa optymizmem! Kolejne starcie już w piątek w Bielsku-Białej!

Grot Budowlani Łódź – Legionovia Legionowo 2:3 (23:25, 25:8, 30:32, 25:19, 17:19)

Składy zespołów:
Budowlani: Cutura, Polańska, Kąkolewska, Grobelna, Vincourova, Grajber, Witkowska (libero) oraz Polak, Twardowska i Kędziora
Legionovia: Jasek, Mielczarek, Damaske, Wójcik, Alagierska, Szpak, Korabiec (libero) oraz Mikołajewska, Bączyńska, Adamek (libero) i Pacak

MVP: Magdalena Damaske

fot. R. Glapiak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych