WCZYTYWANIE

Menu

Porażka po walce

Legionovia przegrała w Muszynie 1:3, ale zasłużyła na słowa uznania za dzielną walkę z wyżej notowanym rywalem.

Po zwycięstwie na własnym parkiecie Legionovia stanęła przed znacznie bardziej wymagającym wyzwaniem. W Muszynie miała zagrać ze zdecydowanym faworytem, w którego składzie nie brakuje znanych zawodniczek, jak Danica RadenkovićMaja Savić czy Monika Bociek. Mimo wszystko, legionowianki zostawiły po sobie dobre wrażenie.

Ekipy z Mazowsza nie ominął pech – w dniu spotkania w zespole pojawił się nieproszony gość w postaci… Rotawirusa. Takich gości w naszej drużynie już nie chcielibyśmy widzieć. Siatkarki Legionovii zdołały wygrać tylko trzeciego seta, nie można im jednak odebrać dzielnej walki z piątą obecnie siłą LSK. W grze legionowianek widać coraz więcej pewności i poukładania, a kibice przybyli na odległy wyjazd zaznaczyli, że z optymizmem patrzą w przyszłość.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna – Legionovia Legionowo, 3:1 (25:19, 25:20, 14:25, 25:17)

Składy:
Legionovia: Jasek, Mielczarek, Damaske,  Alicja Wójcik, Alagierska, Szpak, Korabiec (libero) oraz Mikołajewska, Bączyńska i Grabka

Muszynianka: Śmieszek, Savić, Wójcik Aleksandra, Radenković, Bociek, Karakaszewa, Medyńska (libero) oraz Brzóska, Flakus i Bałdyga

MVP: Danica RADENKOVIĆ

fot. R.Glapiak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych