WCZYTYWANIE

Menu

Pożegnanie z Pucharem Polski po dobrej grze

W tym sezonie doszliśmy do ćwierćfinału Pucharu Polski. Odpadliśmy z Atomem Trefl Sopot po walce, grając z każdą partią lepiej. Ci, którzy byli mogli zauważyć, że wicelider i obrońca pucharu nie zlekceważył nas nawet na sekundę. Sopocianki grały cały czas pierwszym składem, a zmiana miała charakter incydentalny. Po pierwszym secie, w którym zagrały emocje, nasze dziewczyny postawiły się rywalkom i grając coraz lepiej były bliskie wygrania drugiej partii i równie dobrze szło im w secie trzecim. Zabrakło jednak szczęścia i doświadczenia oraz siły w ataku. Zabrakło też na pewno przyjęcia, które w tym meczu bardzo było nierówne, a kibice zauważyli, że nieco za bardzo emocje zjadły Adę Adamek. Ale to młoda dziewczyna i po kilku bardzo dobrych meczach taki też się zdarzyć może. Dobre zmiany za to obserwowaliśmy w wykonaniu Klaudii Grzelak, Moniki Bociek oraz Ali Grabki. Nie zmieni to jednak faktu, że w tym roku doszliśmy w PP daleko prezentując się z każdym meczem lepiej. Najważniejsze jednak jest co innego – ta drużyna walczy. Teraz gramy w Ostrowcu, już w sobotę potykamy się z KSZO w play – off.

Legionovia Legionowo – PGE Atom Trefl Sopot 0:3 (17:25, 21:25, 22:25)

Składy zespołów:
Legionovia: Gajewska (2), Smarzek (5), Chojnacka (7), Połeć (5), Wójcik (10), Paszek (4), Adamek (libero) oraz Bociek (5), Grzelak (3), Grabka i Pacak
PGE Atom Trefl: Radenković (1), Zaroślińska (13), Efimienko (15), Tokarska (10), Kaczorowska (9), Balkenstein-Grothues (7), Durajczyk (libero)

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych