WCZYTYWANIE

Menu

Przegrana na wyjeździe

Energa MKS Kalisz pokonała nasz zespół w meczu 13. kolejki LSK. 

Do spotkania podeszliśmy osłabieni kadrowo – choroba nie opuszcza kapitan Małgorzaty Skorupy, a niestety dopadła również Ewelinę Polak, która zdecydowała się jednak walczyć w Kaliszu pomimo gorączki. Dyspozycja naszej ekipy była jednak nie dość dobra, by pokonać wzmocnione transferami kaliszanki. Dobry debiut zaliczyła Anna Miros, która skutecznie poprawiła dyspozycję Energi na prawym skrzydle.

W obliczu kłopotów zdrowotnych w pierwszym zespole (wyżej wspomniane choroby, kontuzje Magdaleny Damaske i Aleksandry Gryki, rezygnacja Bailey Tanner), dołączyły do niego zawodniczki młodzieżowe: rozgrywająca Julia Sobalska (2003), środkowa Aleksandra Rojecka (2000) i przyjmująca Maria Woźniak (2001). Dwie pierwsze z wymienionych zadebiutowały w LSK.

Energa MKS Kalisz – DPD Legionovia, 3:1 (25:20, 25:17, 23:25 ,25:15)

DPD Legionovia: Polak, Kicka, Górecka, Olenderek, Jasek, Wójcik, Ada Adamek (libero) oraz Aga Adamek (libero), Pickrell, Sobalska, Rojecka

Energa MKS: Budzoń, Miros, Lazić, Kecman, Cygan, Ogoms, Kulig (libero) oraz Wawrzyniak, Strózik

MVP: L.Kecman

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych