WCZYTYWANIE

Menu

Przerywamy zwycięski marsz Pałacu!

Ekipa DPD Legionovii Legionowo pokonała na własnym parkiecie pokonała rewelację tego sezonu Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz i zakończyła rok 2018 w DPD Arenie Legionowo we wspaniałych nastrojach!

Po wyjazdowym zwycięstwie nad Enea PTPS-em Piła apetyty kibiców i ekipy DPD Legionovii były duże, lecz wszyscy wiedzieli, że przed ekipą trenera Olenderka twardy orzech do zgryzienia. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz jest obok naszego zespołu wymieniony jako rewelacja rundy i „czarny koń” rozgrywek. Co więcej, podopieczne trenera Piotra Mateli wygrały sześć kolejnych spotkań! Mecz w DPD Arenie Legionowo jawił się zatem jako nader interesujący.

Legionowianki przegrały w końcówce premierową odsłonę, ale w kolejnej wyrównały stan rywalizacji. Podobnie rzecz miała się w trzecim i czwartym secie. Najbardziej zaciętą partią okazał się być tie-break, w którym minimalne prowadzenie przechodziło to na jedną, to na drugą stronę siatki. DPD Legionovia wyszła na prowadzenie w końcówce – najpierw zagrywkę zepsuła Monika Fedusio, po chwili dobrym blokiem popisała się Kristina Kicka, a o końcowym wyniku przesądził as serwisowy Eweliny Polak.

Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była wspomniana Kristina Kicka, która zdobyła 22 punkty, z czego aż 10 blokiem! Zaraz za jej plecami uplasowała się Zuzanna Górecka z 18 oczkami na swoim koncie.

DPD Legionovia Legionowo – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz, 3:2 (22:25, 25:22, 16:25, 25:20, 15:13)

Bank Pocztowy Pałac: Mazurek, Gałucha, Krzywicka, Balmas, Misiuna, Ziółkowska, Jagła (libero) oraz Fedusio, Kuligowska

DPD Legionovia: Polak, Kicka, Olenderek, Górecka, Jasek, Skorupa, Ada Adamek (libero) oraz Aga Adamek (libero), Wójcik, Tanner i Pickrell

MVP: Ewelina POLAK

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych