WCZYTYWANIE

Menu

Punkt dla nas w Sopocie

Zdobyliśmy punkt w Sopocie, ale tak po prawdzie wynik wcale nas nie cieszy… Po prostu chcieliśmy ten mecz wygrać, lecz niestety znów czegoś zabrakło. Problemem póki co jest dla nas to, że nie zgrywają się w meczach wszystkie dziewczyny. Zawsze kilka gra świetnie, ale kilka nieco gorzej. I brak tej synchronizacji sprawia, że brakuje nam chwilami nie szczęścia, nie doświadczenia, nie zimnej krwi lecz równowagi w grze całej ekipy. Wiemy jednak, że to nastąpi. Wierzymy w to. Załączamy sprawozdanie pomeczowe z zaprzyjaźnionego portalu siatka.org, który chyba najwierniej oddaje to, co działo się w Sopocie. Co ciekawe MVP została nasza byłą siatkarka tj. M. Skorupa. Jak poprzednio, gdy zdobyliśmy punkt w Muszynie, gdzie MVP została również „nasza” A. Wójcik.

 

Chociaż siatkarki Atomu Trefla Sopot prowadziły w niedzielnym pojedynku 2:1, nie zdołały zapisać na swoim koncie kompletu punktów. Sopocianki o zwycięstwo musiały się bić w tie-breaku, którego po emocjonującej grze wygrały do 13. Był to pierwszy pięciosetowy mecz siatkarek Piotra Mateli. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano Małgorzatę Skorupę.

Mecz skutecznym atakiem otworzyła Monika Bociek, która w kolejnych akcjach wyprowadziła swoją drużynę na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Gospodynie szybko jednak doprowadziły do wyrównania, korzystając z błędów przeciwniczek (7:7). Z czasem rozpoczęła się wyrównana gra, w której mnożyły się błędy własne. W drugiej części tego seta po punktowej zagrywce Bociek przyjezdne ponownie wyszły na prowadzenie, a o czas poprosił trener Matela (17:14). Po przerwie rozkład sił na boisku nie ulegał zmianie, gospodynie wciąż miały problemy w przyjęciu. Dopiero po skutecznych atakach Karoliny Goliat sopocianki odrobiły część strat. Zryw w końcówce nie wystarczył, by odwrócić losy tego seta. Atak w siatkę Moniki Fedusio zakończył partię.

Również drugą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęły legionowianki, po celnym zbiciu Katarzyny Połeć o czas poprosił trener Matela (5:2). Interwencja szkoleniowca pomogła gospodyniom, które po asie Justyny Łukasik doprowadziły do remisu (7:7). Z akcji na akcję siatkarki Atomu Trefla Sopot zaczęły budować przewagę głównie za sprawą celnej zagrywki oraz skutecznej gry blokiem Małgorzaty Skorupy (13:9). W dalszej fazie seta drużyny wymieniały się skutecznymi atakami, jednak na prowadzeniu pozostawały sopocianki (20:14). Punktowy blok Skorupy dał ostatni punkt w tym secie gospodyniom (25:19).

W przeciwieństwie do poprzednich partii trzecią z kolei efektownie otworzyły gospodynie, a reagować musiał trener Strzałkowski (5:2). Różnica punktowa zaczęła jednak rosnąć, dlatego po skutecznym ataku Goliat drugi czas wykorzystał szkoleniowiec Legionovii (9:4). Również ta interwencja na niewiele się zdała, bowiem gospodynie zaczęły coraz bardziej odskakiwać rywalkom. Legionowianki w ogóle nie były w stanie podjąć walki z rywalkami. W sopockim zespole skutecznie punktowały Łukasik i Magdalena Damaske. Po asie serwisowym Goliat na tablicy wyników widniał rezultat 20:9. Zablokowany atak Eweliny Mikołajewskiej zakończył trzecią odsłonę.

Po słabym secie legionowianki podniosły się i od prowadzenia rozpoczęły czwartego seta (4:1). Przyjezdne zaczęły górować na siatce, utrzymując kilkupunktowe prowadzenie (8:5). Sopocianki popełniały błędy, co tylko pomogło przeciwniczkom utrzymywać różnicę punktową. Po skutecznym zbiciu Bociek drugi czas wykorzystał trener Matela (17:12). Kolejne interwencje i zmiany w zespole z Sopotu nie odmieniały obrazu gry. Autowy atak Damaske dał serię piłek setowych przyjezdnym, a as serwisowy Alicji Grabki zakończył partię.

Po początkowo wyrównanej grze gospodynie w decydującej partii włączyły wyższy bieg. Po skutecznym zbiciu Justyny Łukasik sopocianki odskoczyły na trzy punkty (6:3). Chociaż po czasie dla Legionovii przyjezdne odrobiły kilka punktów, to po ataku Beaty Mielczarek nastąpiła zmiana stron (8:6). Gospodynie straciły koncentrację, co wykorzystały przeciwniczki, doprowadzając do wyrównania (9:9). Legionowianki nie zdołały jednak pójść za ciosem, szybko gospodynie ponownie odskoczyły (13:11). Kropkę nad i w tym emocjonującym pojedynku postawiła Damaske.

MVP: Małgorzata Skorupa

Atom Trefl Sopot – Legionovia Legionowo 3:2 (21:25, 25:19, 25:15, 17:25, 15:13)

Składy zespołów:
Atom: Mielczarek (15), Skorupa (14), Damaske (14), Goliat (15), Łukasik J. (12), Gajewska (4), Kulig (libero) oraz Grzmocińska, Łukasik M. (2), Bednarek, Mras, Fedusio i Bodasińska (libero)
Legionovia: Wawrzyniak, Mikołajewska (16), Chojnacka (9), Połeć (9), Bociek (23), Skiba (2), Adamek (libero) oraz Grzelak (4), Rasińska, Grabka (2) i Bączyńska (1)

 

 

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych