WCZYTYWANIE

Menu

Punkt w Muszynie!

A mogło być nawet lepiej!!! Nasze dziewczyny prowadziły już w meczu drugiej kolejki Orlen Ligi 2:1 i było to prowadzenie absolutnie pewne i zasłużone. Czwartą partię zaczęliśmy źle, ale ciągle skutecznie goniliśmy i wyszliśmy na prowadzenie. Przy stanie 23:22 dla nas Idze nie wyszła jednak zagrywka, choć chwilę wcześniej zrobiła asa na libero Muszynianki Medyńskiej, która zagrała chyba jeden z lepszych meczów od dawna. Zresztą za Igą również kolejne dobre zawody… W końcówce w krótkim odstępie czasu nie mięliśmy delikatnie mówiąc szczęścia do decyzji sędziowskich. W tym jedna z nich – kończąca seta na korzyść miejscowych – była bardzo mocno dyskutowana jeszcze w trakcie meczu i po jego zakończeniu. A to dlatego, że po ataku naszej zawodniczki dźwięk po uderzeniu piłki w blok Muszynianek był równie duży jak zakrzywienie trajektorii lotu przez piłkę po odbiciu od tego bloku. Niestety. Sędziowie tego nie zobaczyli, sędzia główny decyzji nie zmienił, choć nasze dziewczyny i sztab o to walczyły do upadłego. W tie-breaku nasze dziewczyny już się nie podniosły i przegrały wyraźnie. Szkoda, było blisko.
Na plus na pewno zdobyty punkt, walka o każdą piłkę, dobra gra w ataku i dobre zmiany w wykonaniu wchodzących. A minusy? No cóż. Musimy więcej odwagi wykazać w grze ofensywnej na siatce w kluczowych momentach setów, musimy skakać efektywniej do bloku (nie zawsze skakanie bardzo wysoko jest potrzebne, ważniejsza jest po prostu technika). Musimy też przełożyć świetne przyjęcie z treningów na mecze. I pewnie trochę do pogadania z naszym sztabem mają nasze libero, bo grają bardzo nierówno. Przeplatają świetne interwencje z prostymi błędami, co na pewno nie pomaga i to też na pewno element do poprawy. Obie papiery na granie mają wielkie, obie jednak muszą wykazać więcej spokoju.

MVP meczu… Ola Wójcik (nie ma jej z nami od tego sezonu) powiedziała:
– To był bardzo dobry, niezwykle wyrównany i emocjonujący mecz, obfitujący w wiele długich, intensywnych wymian. Na pewno cieszymy się, że udało nam się „wrócić” w czwartym secie i wygrać całe spotkanie. Wywalczyłyśmy dzisiaj te dwa „oczka”. Życzę zespołowi Legionovii wszystkiego, co najlepsze w dalszej części rozgrywek. Gra naprawdę fajną siatkówkę.

To powiedziała Ola o grze naszej ekipy. I miała rację.

Polski Cukier Muszynianka Enea Muszyna – Legionovia Legionowo 3:2 (25:17, 18:25, 20:25, 25:23, 15:6)

Składy zespołów:
Muszynianka: Savić (16), Wawrzyniak M. (7), Rabka (2), Sosnowska (10), Wójcik (13), Cvetanović (21), Medyńska (libero) oraz Cikiriz (5), Łyszkiewicz (3) i Wilk
Legionovia: Mikołajewska (8), Chojnacka (14), Połeć (4), Grabka (9), Bociek (20), Skiba (9), Adamek (libero) oraz Korabiec (libero), Pacak (1), Rasińska, Wawrzyniak K., Alagierska (6) i Bączyńska (1)

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych