WCZYTYWANIE

Menu

Rozpoczynamy sezon w Policach!

Już w poniedziałek 5 listopada 2018 o godzinie 18.00 rozegramy swój pierwszy mecz sezonu 2018/19. W Policach DPD Legionovia zmierzy się z Mistrzyniami Polski.

Długa przerwa pomiędzy sezonami dobiega końca! W poniedziałek 5 listopada o 18.00 zawodniczki DPD Legionovii wybiegną na parkiet w Policach, by w spotkaniu pierwszej kolejki zmierzyć się z tamtejszym Chemikiem.

DPD Legionovia to zupełnie odmienny zespół od tego, który walczył o ligowe punkty w poprzednim sezonie. Do składu dołączyła atakująca reprezentacji Białorusi Kristina Kicka, rozgrywająca Ewelina Polak, MVP Mistrzostw Polski Juniorek Zuzanna Górecka, doświadczona środkowa (i kapitan) Małgorzata Skorupa, libero Agnieszka Adamek i amerykańska przyjmująca Cassidy Pickrell.

DPD Legionovia rozegrała szereg przedsezonowych gier kontrolnych. Na turnieju w Bobolicach zmierzyła się również ze swoim poniedziałkowym rywalem i odniosła niespodziewane zwycięstwo 3:0.

Ekipa Chemika Police również uległa przed sezonem gruntownej przebudowie. Do składu dołączyły reprezentantki Polski: Martyna GrajberMarlena Pleśnierowicz oraz siostry Martyna i Justyna Łukasik. Chemik pozyskał również Chiakę Ogboguutalentowaną Magdalenę Stysiak Justynę ŁysiakAnnę Grejman i świetnie znaną legionowskim kibicom Igę Chojnacką.

Przed legionowiankami ogromne wyzwanie i niewątpliwie to Mistrzynie Polski będą faworytkami poniedziałkowego starcia, jednak nasz zespół podejmuje rękawicę! Już w grach kontrolnych DPD Legionovia dała się poznać jako waleczny, ambitny zespół, który w żadnym spotkaniu nie sprzeda skóry za bezcen. Transmisja „na żywo” z poniedziałkowego meczu spotkania w Polsacie Sport!

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych