WCZYTYWANIE

Menu

RYWALIZACJA Z KSZO TRWA DALEJ

Nie udało się siatkarkom KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zakończyć rywalizacji z Legionovią Legionowo i zagwarantować sobie prawo gry o miejsce 9. z Pałacem Bydgoszcz. W piątek legionowianki nie dały ekipie Dariusza Parkitnego żadnych szans, w drugim secie wygrały nawet 25:9. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będzie trzecie, decydujące spotkanie.

Spotkanie lepiej rozpoczęły ostrowczanki, od prowadzenia 2:0, ale gospodynie szybko wyrównały na 3:3 po błędach rywalek. Jednak na przerwę techniczną podopieczne Dariusza Parkitnego zeszły prowadząc 8:5 po wygranym przez Karolinę Bednarek pojedynku na siatce. Dominacja ostrowczanek uwidaczniała się coraz bardziej, blokiem zatrzymana została Daria Paszek i było już 10:6 i o czas poprosił Robert Strzałkowski. Jego podopieczne odrabiały straty, po ataku Katarzyny Połeć, różnica wynosiła już tylko dwa oczka, a do remisu 14:14 doprowadziła Wójcik. Ostrowczanki miały spore kłopoty w ataku, co wykorzystywały Malwina Smarzek i Daria Paszek kończąc kontrataki. Ta druga dodatkowo dołożyła także blok i to Legionovia prowadziła 16:15. Rozpędzone legionowianki nie zwalniały tempa także po przerwie technicznej, skuteczność utrzymywała Smarzek, asa serwisowego dołożyła także Aleksandra Wójcik (18:15). Dobre zagrywki Igi Chojnackiej, ataki Darii Paszek kłopoty KSZO w przyjęciu w ataku oraz działający legionowski blok dały wynik 24:17 i piłki setowe. Tę część meczu zakończyła zepsuta zagrywka Kingi Dybek.

Początek odsłony numer dwa wyrównany był tylko na samym początku (3:3). Potem gospodynie rozpoczęły marsz po szybkie zwycięstwo w tej odsłonie. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego dominowały w każdym elemencie, punktowała Malwina Smarzek, a zwłaszcza Aleksandra Wójcik, która do udanych zbić dołożyła także asy serwisowe (10:3, 14:4). Trener Parkitny próbował ratować sytuację zmianami, ale nic to nie dawało, Legionovia dalej punktowała, a gra KSZO kompletnie się nie kleiła (20:5). Punktowa zagrywka Darii Paszek dała przy stanie 24:9 piłki setowe dla Legionovii, a po chwili skutecznie kolejny raz uderzyła Wójcik i siatkarski nokaut stał się faktem.

Dobra zagrywka Darii Paszek dawała legionowiankom na początku trzeciej partii sporo okazji do wyprowadzania kontrataku, chociażby Aleksandrze Wójcik (3:0). Chwilę potem Legionovia przeważała już 5:1 i dalej nie zwalniała tempa. Na przerwie technicznej, po asie serwisowym Aleksandry Wójcik gospodynie prowadziły 8:4. Po niej dobra zagrywka Igi Chojnackiej, a także błędach rywalek podopieczne trenera Strzałkowskiego przeważały już 12:6 i dalej dominowała na boisku. Atak Paszek, kiwka Gajewskiej i as serwisowy Malwiny Smarzek dał wynik 16:7, a kiedy skutecznie akcję wykończyła Wójcik różnica wynosiła już 10 punktów (18:8). Gospodynie przeważały zwłaszcza w ataku i spokojnie kroczyły po zwycięstwo. Ostrowczanki za sprawą chociażby udanych ataków Sandry Szczygioł, czy Kingi Dybek starały się odrabiać straty, ale po akcji Katarzyny Połeć na 24:17 to Legionovia miała piłki meczowe. Zwycięstwo swojej ekipy przypieczętowała Malwina Smarzek.

MVP: Natalia Gajewska

Legionovia Legionowo – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:18, 25:9, 25:18)

Prezydent Roman Smogorzewski

Klub DPD Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.