WCZYTYWANIE

Menu

RYWALIZACJA Z KSZO TRWA DALEJ

Nie udało się siatkarkom KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zakończyć rywalizacji z Legionovią Legionowo i zagwarantować sobie prawo gry o miejsce 9. z Pałacem Bydgoszcz. W piątek legionowianki nie dały ekipie Dariusza Parkitnego żadnych szans, w drugim secie wygrały nawet 25:9. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne będzie trzecie, decydujące spotkanie.

Spotkanie lepiej rozpoczęły ostrowczanki, od prowadzenia 2:0, ale gospodynie szybko wyrównały na 3:3 po błędach rywalek. Jednak na przerwę techniczną podopieczne Dariusza Parkitnego zeszły prowadząc 8:5 po wygranym przez Karolinę Bednarek pojedynku na siatce. Dominacja ostrowczanek uwidaczniała się coraz bardziej, blokiem zatrzymana została Daria Paszek i było już 10:6 i o czas poprosił Robert Strzałkowski. Jego podopieczne odrabiały straty, po ataku Katarzyny Połeć, różnica wynosiła już tylko dwa oczka, a do remisu 14:14 doprowadziła Wójcik. Ostrowczanki miały spore kłopoty w ataku, co wykorzystywały Malwina Smarzek i Daria Paszek kończąc kontrataki. Ta druga dodatkowo dołożyła także blok i to Legionovia prowadziła 16:15. Rozpędzone legionowianki nie zwalniały tempa także po przerwie technicznej, skuteczność utrzymywała Smarzek, asa serwisowego dołożyła także Aleksandra Wójcik (18:15). Dobre zagrywki Igi Chojnackiej, ataki Darii Paszek kłopoty KSZO w przyjęciu w ataku oraz działający legionowski blok dały wynik 24:17 i piłki setowe. Tę część meczu zakończyła zepsuta zagrywka Kingi Dybek.

Początek odsłony numer dwa wyrównany był tylko na samym początku (3:3). Potem gospodynie rozpoczęły marsz po szybkie zwycięstwo w tej odsłonie. Podopieczne Roberta Strzałkowskiego dominowały w każdym elemencie, punktowała Malwina Smarzek, a zwłaszcza Aleksandra Wójcik, która do udanych zbić dołożyła także asy serwisowe (10:3, 14:4). Trener Parkitny próbował ratować sytuację zmianami, ale nic to nie dawało, Legionovia dalej punktowała, a gra KSZO kompletnie się nie kleiła (20:5). Punktowa zagrywka Darii Paszek dała przy stanie 24:9 piłki setowe dla Legionovii, a po chwili skutecznie kolejny raz uderzyła Wójcik i siatkarski nokaut stał się faktem.

Dobra zagrywka Darii Paszek dawała legionowiankom na początku trzeciej partii sporo okazji do wyprowadzania kontrataku, chociażby Aleksandrze Wójcik (3:0). Chwilę potem Legionovia przeważała już 5:1 i dalej nie zwalniała tempa. Na przerwie technicznej, po asie serwisowym Aleksandry Wójcik gospodynie prowadziły 8:4. Po niej dobra zagrywka Igi Chojnackiej, a także błędach rywalek podopieczne trenera Strzałkowskiego przeważały już 12:6 i dalej dominowała na boisku. Atak Paszek, kiwka Gajewskiej i as serwisowy Malwiny Smarzek dał wynik 16:7, a kiedy skutecznie akcję wykończyła Wójcik różnica wynosiła już 10 punktów (18:8). Gospodynie przeważały zwłaszcza w ataku i spokojnie kroczyły po zwycięstwo. Ostrowczanki za sprawą chociażby udanych ataków Sandry Szczygioł, czy Kingi Dybek starały się odrabiać straty, ale po akcji Katarzyny Połeć na 24:17 to Legionovia miała piłki meczowe. Zwycięstwo swojej ekipy przypieczętowała Malwina Smarzek.

MVP: Natalia Gajewska

Legionovia Legionowo – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:18, 25:9, 25:18)

Stan rywalizacji play-off: 1:1

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych