WCZYTYWANIE

Menu

SK bank Legionovia – Chemik Police 0:3

Siatkarki Chemika Police nie miały dużo czasu na rozpamiętywanie porażki w finale Pucharu Polski. Podopieczne Giuseppe Cuccariniego w środę wygrały w Legionowie 3:0, pozwalając rywalkom jedynie w trzecim secie przez moment nawiązać walkę.

Początek meczu w Legionowie był dość wyrównany, po stronie Chemika bardzo aktywna była Stefana Velijković. W szeregach gospodyń prym wiodły Malwina Smarzek i Aleksandra Wójcik, która imponowała w polu zagrywki. Na przerwie technicznej minimalnie prowadziły policzanki. Po niej nastąpił „odjazd” mistrzyń Polski. Dobra zagrywka Anny Werblińskiej w połączeniu z dobrą gra Bjelicy i Velijković i błędami Legionovii spowodował, że zrobiło się 13:8. Gospodynie po m. in. pomyłce Małgorzaty Glinki-Mogentale zbliżyły się co prawda na dwa oczka (11:13), ale na przerwie technicznej policzanki w dużej mierze dzięki zagrywce Any Bjelicy prowadziły już 16:12, a po chwili już 17:12. Dobra gra w obronie Marioli Zenik pozwoliła Chemikowi zdobywać kolejne punkty. Końcówka należała głównie do Anny Werblińskiej, która punktowała zarówno blokiem, jak i atakiem, a także Velijković i policzanki pewnie wygrały premierową odsłonę.

Dobra zagrywka Werblińskiej pozwoliła Bjelicy i Glince-Mogentale zadobyć kolejne oczka (3:0). Rywalki zbliżyły się na jeden punkt, ale dobre akcje Agnieszki Bednarek-Kaszy i as serwisowy Małgorzaty Glinki-Mogentale pozwoliły mistrzyniom Polski prowadzić na przerwie technicznej 8:4, a po niej kolejny punkt blokiem dołożyła Werblińska. Legionowianki miały spore kłopoty z atakiem, ze sforsowaniem polickiego bloku (8:13), sygnał do walki dała jednak Malwina Smarzek kończąc dwa ataki z rzędu, ale to okazało się za mało. Znakomicie zagrywała Bjelica, skuteczna w ataku była Glinka- Mogentale (17:11). Szkoleniowiec Legonovii ratował sytuację zmianami, weszła m.in. Monika Bociek, która od razu zdoyła punkt, ale błędy własne sprawiły, że Legionowia wkrótce przegrywała już 14:21. Dobra gra Darii Paszek, która w tym fragmencie seta okazała się sprytniejsza w walce na siatce z Mają Ognjenović pozwoliła miejscowym odrobić nieco strat. Punkty zdobyte przez Werblińską i Velijković doprowadziły do stany 24:18. Legionovia obroniła jednak dwa setballe, ale wobec zbicia kapitan Chemika Police okazała się bezradna.

Znakomita dyspozycja Any Bjelicy w ataku i na zagrywce pozwoliła siatkarkom z Polic prowadzić na początku trzeciej partii 3:2, ale dzielnie walcząca Legionovia się nie poddawała. Po błędach Chemika i akcji Thibeault gospodynie zeszły na przerwę techniczną z trzypunktową zaliczką. Rozpędzone legionowianki i szalały wręcz w ataku, działał także blok i zagrywka (12:7). Policzanki jednak natychmiast rzuciły się do odrabiania strat, atakowały Anna Werblińska i Małgorzata Glinka-Mogentale, blok dołożyła także Velijković (11:12), a do remisu 13:13 doprowadziła skuteczna Ana Bjelica. Na przerwie technicznej numer dwa, po ataku Glinki-Mogentale mistrzynie Polski miały już dwa oczka w zapasie. Taka różnica punktowa utrzymywała się przez dłuższy czas, a potem nastąpiło to, co w tym sezonie można było obserwować nie raz…”odjazd” Chemika w końcówce, kiedy to po bloku Werblińskiej było 21:17. Ostatnie słowo należało do Any Bjelicy.

MVP: Mariola Zenik

SK bank Legionovia – Chemik Police 0:3 (15:25, 20:25, 19:25)

Stan rywalizacji play-off: 1:0 dla Chemika Police

Składy zespołów:
Legionovia: Smarzek (9), Paszek (11), Szymańska, Wójcik (5), Thibeault (4), Bechis (1), Wysocka (libero) oraz Gajewska, Chojnacka (3), Połeć (4), Bociek (1)
Chemik: Werblińska (10), Bednarek-Kasza (6), Glinka-Mogentale (11), Bjelica (18), Velijković (8), Ognjenović (2), Zenik (libero) oraz Rabka, Kowalińska (1), Jagieło

źródło: siatka.org, aut.: Ewa Koperska-Bogaczyk

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych