WCZYTYWANIE

Menu

Sonia Stefanik środkową DPD Legionovii na lata 2021-23

Miło nam poinformować, że podpisaliśmy trzyletni kontrakt z Sonią Stefanik. Środkowa reprezentacji Polski juniorek w tym sezonie zagra w młodzieżowej ekipie LTS Legionovia, a kolejne dwie edycje zmagań spędzi w naszej pierwszej ekipie!

Mierząca 190 cm wzrostu środkowa (rocznik 2002) jest wychowanką Karpat Krosno. Jest uczennicą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i jednym z filarów juniorskiej reprezentacji Polski.

W sezonie 2020/21 Sonia będzie grać w ekipie juniorek LTS Legionovia, jednak już dziś możemy poinformować o seniorskim kontrakcie zawartym z nią na kolejne dwa sezony.

Jestem bardzo szczęśliwa, że będę mogła trenować i realizować swoje cele w klubie z Legionowa powiedziała zawodniczka – W LTS spędzę ostatni rok juniorski i dwa lata w siatkówce seniorskiej w ekipie DPD Legionovii. Uważam, że to świetny klub pod względem warunków do rozwoju i nauki. Wierzę, że wiele się nauczę i wyniosę wiele dobrego.

Uważam, że Sonia to jedna z najbardziej utalentowanych młodych środkowych w Polsce – powiedział trener Alessandro Chiappini – Już od dłuższego czasu przyglądaliśmy się jej rozwojowi i cieszę się, że będzie go kontynuować w naszym klubie.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych