WCZYTYWANIE

Menu

Sprawdzimy formę Stali

W najbliższy piątek o godzinie 17.30 siatkarki DPD Legionovii po raz trzeci w sezonie wybiegną na parkiet. W Bielsku-Białej sprawdzimy formę tamtejszej Stali.

W pierwszej kolejce spotkań zespół BKS-u nadspodziewanie łatwo wygrał na wyjeździe z E.Leclerc Radomką Radom, po czym sprawił swoim kibicom niemiłą niespodziankę przegrywając w Pile 0:3.

Po zakończeniu ostatniego sezonu zespół trenera Bartłomieja Piekarczyka uległ sporym zmianom. Opuściły go bardzo ważne dla niego zawodniczki, jak rozgrywająca Julia Nowicka, środkowa Nina Herelova, libero Paulina Maj-Erwardt, przyjmująca Emilia Mucha i kapitan Katarzyna Konieczna. Działacze Stali nie próżnowali jednak i pozyskali kilka naprawdę interesujących siatkarek, wśród których warto wymienić czeską przyjmującą Andreę Kossanyiovą, rozgrywającą Pavlę Smidovą czy libero Kingę Drabek.

Tydzień przed startem sezonu oba zespoły spotkały się w meczu towarzyskim w DPD Arenie Legionowo. Górą była wówczas DPD Legionovia, która pewnie wygrała 3:1.

Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego poniosły porażki w pierwszych dwóch kolejkach i są bardzo głodne wygranej! Zrobią wszystko, by sięgnąć po nią już w trzeciej kolejce.

Transmisja „na żywo” na antenie Polsatu Sport.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych