WCZYTYWANIE

Menu

Trener Popik zachwycony grą Bociek

Reprezentacja Polski rozgrywki Ligi Europejskiej kobiet zakończyła na fazie grupowej. – Chcieliśmy bardzo awansować do półfinału, ale się nie udało. Za to zawodniczki zdobyły cenne doświadczenie – powiedział Wiesław Popik, trener biało-czerwonych.

Polki wygrały cztery z dziesięciu spotkań w fazie grupowej Ligi Europejskiej kobiet. Jeszcze przed dwoma ostatnimi meczami miały szansę na awans do półfinału rozgrywek. Niestety dwie porażki z Węgrami przekreśliły ich nadzieje na dalszą grę.

– Popełniliśmy wiele błędów w obu meczach. Mieliśmy problemy z przyjęciem i do tego za lekko atakowaliśmy. Bardzo chcieliśmy wygrać te mecze, ale się nie udało – powiedział Wiesław Popik, trener reprezentacji Polski.

Biało-czerwone rywalizację w Lidze Europejskiej zakończyły na fazie grupowej. Do półfinału rozgrywek awansowały zespoły: Turcji, Węgier, Grecji i Izraela. Szkoleniowiec polskiej drużyny podkreślił, że zawodniczki zdobyły cenne doświadczenie biorąc udział w międzynarodowych rozgrywkach.

– Dobrą rzeczą jest to, że dziewczyny zdobył cenne doświadczenie. Kamila Ganszczyk, będzie się przygotowywać z pierwszą reprezentacją do mistrzostw Europy. W Lidze Europejskiej pokazała się z bardzo dobrej strony. Na wyróżnienie zasługują również Monika Bociek i Agata Michalewicz, które zrobiły widoczne postępy. Wszystkie zawodniczki potrzebują czasu, aby grać na wysokim poziomie – zakończył Popik.

Klasyfikacja drużyn po fazie grupowej LE:

  1. Turcja 25 pkt
  2. Węgry 20 pkt
  3. Grecja 20 pkt
  4. Izrael 14 pkt
  5. Polska 10 pkt
  6. Gruzja 1 pkt

żródło: orlenliga.pl

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych