WCZYTYWANIE

Menu

Trzon zespołu na nowy sezon… Bez statystyk, z emocją po sezonie 2015/2016

Wiemy już kto odejdzie. Na pewno możemy powiedzieć, że każde z tych rozstań nas martwi, a kilka bardzo. Gdyby kilka z tych dziewczyn zostało w przyszłym sezonie, już bardziej zgrany i doświadczony zespół mógłby zrobić kolejny krok do przodu. Ale trudno. Życie jednak nie znosi próżni i odejście kilku zawodniczek z pierwszego składu to szansa dla całej grupy tych, które nie tylko zostają już na pewno, ale w minionym sezonie wchodziły z powodzeniem, a często nawet zaczynały grę w pierwszej szóstce. Nadchodzący sezon to będzie ich czas. Jesteśmy tego pewni. A teraz kilka słów o tych, które w barwach Legionovii zagrają w nadchodącym sezonie. Jeszcze bez nowych nazwisk… A nowe to będą dziewczyny, które marzą o dostaniu prawdziwej szansy. I ją dostaną.

 

joanna_pacak_1n8 – Joanna Pacak. Środkowa o bardzo dużym potencjale, prawdziwy „skoczek”. Zaczęła sezon w wyjściowym składzie w związku z chorobą Kasi. Potrafi wiele, ale musi w siebie bardziej uwierzyć. Ma stabilną zagrywkę, dość trudną. Stawia wysoki blok. Poprawi grę w ataku i będzie bardzo dobrze! Zdaniem wielu, w tym naszym, ma przed sobą dużą przyszłość i jej talent pewnego dnia eksploduje. Ma wielki głód gry oraz poczucie, że grała za mało. I to bardzo dobrze, bo teraz musi dać temu wyraz na treningach i w grze. A wtedy podniesie koleżankom na tej pozycji poprzeczkę bardzo wysoko i „tanio skóry nie sprzeda”.
iga_chojnacka3_n19 – Iga Chojnacka. To również środkowa i nasza klubowa ikona. To odważne stwierdzenie jak na tak młodą zawodniczkę, ale czy na pewno? Poza rocznym epizodem we Włoszech, który miał tą dobrą stronę, że wybił Idze z głowy grę na przyjęciu na szczęście, wróciła do gry na środku i zagrała bardzo dobry sezon. Praktycznie nie schodziła z boiska, wywalczyła sobie szóstkę postawą na treningach, w szatni i na boisku. Trudna zagrywka, szybka ręka, duża skoczność. Ciągle idzie do przodu i dalej ma wielkie rezerwy. Jest w Legionovii od dziecka. Wierzymy, że będzie jedną z tych zawodniczek, które z klubem związują się na całe życie. Pogodna, ambitna i świetny sportowiec.
katarzyna_plec_n110 – Katarzyna Połeć. To kolejna środkowa. Tak się ułożyło z tymi numerami. Pewnie dobry znak przed nowym sezonem… Kasia straciła bardzo dużo czasu przez kontuzję i chorobę. Mało kto wie jak bardzo Kasia cierpiała. I walczy niekiedy z bólem dalej, co nie przeszkadzało jej zagrać świetniej drugiej rundy, kilku meczów w pucharze krajowym oraz w play-off. Kasia w pełni zdrowia to pewnie czołowa środkowa w Polsce. Ma wielki potencjał. Spokojna, pogodna dziewczyna, w każdym elemencie dobra jakość i dalej spore rezerwy. Zawodniczka zawodowa „pełną gębą”. Mamy takie przeczucie, że do kadry wróci prędzej niż sama się spodziewa.
monika_bociek_n112 – Monika Bociek. To nasza atakująca. Kiedy zmieniała Malwinę przeplatała mecze lepsze z tymi nieco słabszymi. Ale, gdy ma dobry dzień to już dziś potrafi pokazać swoją nieprawdopodobną moc w ataku, zagrywce i bloku. Wtedy jest wielka, bardzo skuteczna. Bywa jednak jeszcze niepewna, niekiedy popełnia techniczne błędy w ataku, bo za bardzo chce. Jednakże to zawodniczka z papierami na wielkie granie na poziomie reprezentacyjnym. Borykała się z małymi urazami cały sezon, ale jedno jest pewne, jeśli wywali sobie z głowy, że każdą piłkę „musi zabić” i będzie pamiętała o tym, że siatkówka to gra w której zawsze zawodnika coś boli, to zajdzie daleko… Bardzo daleko. Monika to zawodniczka, która ciągle się rozwija, a progresja to stan u niej normalny. Gra w tym sezonie w kadrze w Lidze Europejskiej.

adrianna_adamek_3601_n1113 – Adriana Adamek. Libero. Młoda to jeszcze bardzo dziewczyna, mistrzyni kraju juniorek. Po niespodziewanych odejściach w trakcie sezonu najpierw Wysockiej a później Pietraszkiewicz musiała sama podołać wyzwaniom na swojej pozycji. I w swoim debiutanckim sezonie w lidze dała radę. Wielki talent dostrzeżony przez trenerów reprezentacji… seniorek już dziś. Obrona bardzo dobra, asekuracja coraz lepsza, a przyjęcie do dalszego doskonalenia i ma tu wielkie rezerwy. Ale jedno jest pewne, już dziś Ada to chyba jedna z najwaleczniejszych i najbardziej charakternych siatkarek w Polsce. I ta mimika oraz gestykulacja!!! Ukochane dziecko rodziców… i fotografów! Gra w tym sezonie w kadrze w Lidze Europejskiej. Spodziewamy się po niej w kolejnych sezonach naprawdę dużo.

klaudia_grzelak_n114 – Klaudia Grzelak. Przyjmująca. Bardzo zrównoważona dziewczyna, trudna zagrywka i pewne przyjęcie, choć bywa, że w niektórych meczach ono jej ucieka gdzieś „w siną dal” przez dwie – trzy piłki. Kładziemy to na karb młodości i rozluźnienia, które w jwj grze się niekiedy pojawia, szczególnie wtedy, gdy chce za bardzo. Na szczęście, gdy Klaudia gra z naturalną lekkością, ochłonie to wraca do gry w stylu pięknym i potrzebnym zespołowi. Atakuje technicznie, skutecznie, ale trzeba przyznać, że ma właśnie tutaj (obok potrzeby ustabilizowania przyjęcia) najwięcej rezerw. Chyba warto, żeby popracowała nad siłą. Skutecznie potrafi zablokować, wnosi na parkiet spokój. Klaudia Grzelak to nazwisko które warto zapamiętać w kontekście przyszłości krajowej siatkówki, bo papiery na duże granie ma chyba jak mało która z dziewczyn grających na tej pozycji w lidze. Gra w tym sezonie w kadrze w Lidze Europejskiej.

klaudia_alagierska_n1jpg115 – Klaudia Alagierska. Środkowa. Ala (jej ksywka) to wielki pechowiec. Powinniśmy o niej napisać dłuuuuugiiiiiii materiał, bo tak pędziła do przodu sportowo. W dwa sezony przytrafiły się jej jednak… dwie poważne kontuzje, które zatrzymały jej bardzo piękny i szybki rozwój. Na szczęście ze zdrowiem powinno być już dobrze, a słowo uraz to jedno z tych słów, które Klaudia postanowiła wykreślić ze słownika. I dobrze, bo to wysoka, skoczna zawodniczka, obdarzona trudną zagrywką, niesamowitym blokiem (ma czucie) i szybką ręką. Dla nas to przyszłość siatkówki nie tylko legionowskiej. Szczerze jej tego życzymy, bo zdrowa i w formie Klaudia może wszystko.
alicja-grabka-n118 – Alicja Grabka. Rozgrywająca o potencjale tak wielkim, że aż trudno sobie wyobrazić, aby przy jej podejściu do sportu, wielkiej ambicji oraz determinacji, nie został on przez nią samą wykorzystany w pełni. Jest zawodniczką utytułowaną w drużynach młodzieżowych. Zeszłoroczna mistrzyni kraju kadetek, a w tym roku również złota tyle, że juniorka. I już z powołaniem do kadry… seniorek. Gra w tym sezonie w kadrze w Lidze Europejskiej. Szybka, dynamiczna, skoczna. Trudna zagrywka i duża odwaga na siatce – to atuty szczególnie ważne u każdej rozgrywającej. U Ali są to elementy już dziś na wysokim poziomie, ale ważniejsze jest to, że sama chce je dalej poprawiać, co czyni cały czas pracując z trenerami indywidualnie. Wielka progresja z każdym miesiącem, dalej duże rezerwy. Duża kultura gry i osobista.

aleksanfra-rasinska-n119 – Aleksandra Rasińska. Przyjmująca. Wysoka, silna, skoczna i z trudną zagrywką z wyskoku oraz piorunującym atakiem jest dziś jedną z lepiej zapowiadających się zawodniczek młodego pokolenia na tej pozycji w Polsce. Mimo to Ola wie doskonale, że ma do poprawy przyjęcie i musi uspokoić emocje w niektórych fragmentach gry. Ustabilizowanie poziomu sportowego oraz praca nad sobą będą w jej przypadku kluczowe. Na pewno też sporo do skorygowania w technice. Ale dużo pracuje indywidualnie, ma głód gry. Nie boi się. Podobnie jak Ala zeszłoroczna mistrzyni kraju kadetek, a w tym roku również złota tyle, że juniorka. Gra w kadrze juniorek i może już w tym sezonie znajdzie się w kadrze w Lidze Europejskiej. Ola, podobnie jak Ada i Alicja potrzebuje trenowania i grania na poziomie ekstraklasy w optymalnym wymiarze, ławka nie dla nich, bo kochają dziewczyny grę. A nade wszystko spokoju.

 

W drużynie były jeszcze Basia Zakościelna, Justyna Antosiewicz oraz Milena Paszyńska i Kasia Jędrzejewska. Nie zagrały w Orlen – lidze, ale zapamiętajcie te nazwiska!

Za kilka dni zaczniemy prezentować nowe zawodniczki. Będą zaskoczenia. Ale czy nie było ich, gdy przychodziły do nas Wójcik, Smarzek, Gajewska czy Paszek? Były, wiele było też malkontenctwa. Okazało się jednak, że nie myliliśmy się. Teraz wielu żałuje, że odchodzą…

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych