WCZYTYWANIE

Menu

Trzy sety dla Chemika

Jedynie nieco ponad godzinę potrzebowały mistrzynie Polski do tego, żeby podporządkować sobie rywalki z Legionowa. Najwięcej emocji przyniosła ostatnia partia, w której po udanym początku przyjezdne musiały uznać zdecydowaną wyższość przeciwniczek.

Od udanego ataku ze środka rozpoczęła mecz Stefana Velijković, legionowianki miały spore kłopoty z odbiorem serwisu Anny Werblińskiej, popełniały błędy, nadziewały się na blok (3:0). Policzanki od początku starały się narzucić rywalkom swój styl gry, podbijały ich ataki, grały skutecznie zagrywką (7:2). Widać było, że siatkarki z Legionowa miały problem z dograniem piłki do rozgrywającej (3:10). W dalszej części seta gra się wyrównała, zespoły w miarę pewnie kończyły swoje akcje, ale to Chemik utrzymywał prowadzenie (14:8 po zepsutej zagrywce Katarzyny Połeć). Po chwili gospodynie za sprawą dobrego serwisu Any Bjelicy prowadziły już 16:9, a po pomyłce Malwiny Smarzek powiększyły przewagę i wcale nie zwalniały tempa. Swoje pięć minut w tym momencie miała atakująca miejscowych, która bardzo skutecznie zagrywała (19:9). To dzięki niej policzanki mogły kontrolować boiskowe wydarzenia, a Legionovia dodatkowo oddawała im punkty także po własnych niedociągnięciach. Atak Velijković dał piłki setowe Chemikowi (24:13), a atakiem z lewego skrzydła dzieła dopełniła Małgorzata Glinka-Mogentale.

Drugą partię udanym atakiem otworzyła Smarzek, ale zaraz do remisu doprowadziła Velijković. Po raz kolejny jednak z dobrej strony pokazała się Bjelica, zadziałał także blok i Chemik odskoczył na 5:2, a do dłuższej serii udanym atakiem nie dopuściła Aleksandra Wójcik. Legionowianki starały się utrzymywać kontakt z mistrzyniami Polski, ale udana zagrywka Velijković, a także kolejny dobry blok miejscowych spowodował, że zrobiło się 12:8 dla gospodyń i trener Ettore Guidetti poprosił o czas. Przyjezdne systematycznie odrabiały jednak straty, dobrze serwowały Połeć i Smarzek, a po ataku Wójcik różnica stopniała do dwóch oczek (13:15). Policzanki jednak za sprawą efektywności Agnieszki Bednarek-Kaszy i Mai Ognjenović powiększyły swoją przewagę (20:14). Siatkarki Chemika pewnie zmierzały po zwycięstwo także i w tym rozdaniu, a atak Bjelicy dał im piłki setowe (24:16). Legionowianki m.in. dobrą grą blokiem starały się bronić przed przegraną (19:24), lecz ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek.

Od ataku Darii Paszek rozpoczął się set trzeci, w którym wciąż skuteczna była Bjelica. Goście jednak odskoczyli na 4:1 i o pierwszy w tym meczu czas poprosił Giuseppe Cuccarini. Po nim w kolejnym ataku zaprezentowała się serbska atakująca, jednak siatkarki z Legionowa pewnie kończyły swoje akcje. Mistrzynie Polski odrobiły nieco strat, ale po zagraniu Smarzek na przerwie technicznej przyjezdne miały dwa punkty przewagi. Kolejne już skończone piłki Bjelicy dały remis 8:8, swoje w zagrywce dołożyła także Werblińska i to Chemik był na prowadzeniu – po kontrataku Glinki-Mogentale było już 11:8. Serię przerwało dopiero zagranie Paszek, lecz policzanki w pełni kontrolowały to, co działo się na boisku. Po dobrych zagrywkach Any Bjelicy na tablicy wyników pokazało się 16:10 – potem kiwka Ognjenović i udany blok dały miejscowym kolejne punkty (19:10). Legionowianki jednak starały się odrabiać straty na siatce, także dzięki dobrym zagraniom Malwiny Smarzek (14:20). W tym momencie skutecznie zagrywała Katarzyna Połeć, a dopiero zagranie Małgorzaty Glinki-Mogentale zakończyło jej serię (21:15). Po chwili policka zawodniczka wraz z Katarzyną Mróz zakończyły spotkanie.

MVP: Ana Bjelica

Chemik Police – SK bank Legionovia Legionowo 3:0 (25:14, 25:19, 25:18)

Składy zespołów:
Chemik: Werblińska (8), Bednarek-Kasza (10), Glinka-Mogentale (10), Bjelica (16), Veljković (7), Ognjenović (5), Zenik (libero) oraz Rabka, Kowalińska, Mróz (1), Jagieło (1)
Legionovia: Smarzek (14), Paszek (4), Wójcik (5), Thibeault (6), Połeć (5), Bechis (1), Wysocka (libero) oraz Gajewska, Chojnacka (2), Bociek (1)

źródło: siatka.org, aut.: Ewa Koperska-Bogaczyk

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych