WCZYTYWANIE

Menu

Urywamy punkt medalistkom!

W czwartej kolejce DPD Legionvia po dramatycznej, pięciosetowej walce uległa na wyjeździe brązowym medalistkom LSK Grot Budowlanym Łódź.

Przed meczem wszyscy specjaliści wskazywali gospodynie jako murowane faworytki i pierwszy set, wysoko wygrany przez nie do 15, wydawał się te przewidywania potwierdzać. Legionowianki jednak nie poddały się i po raz kolejny udowodniły, że tworzą w tym sezonie waleczny i charakterny kolektyw. W dwóch kolejnych partiach podopieczne Piotra Olenderka wyszarpały zwycięstwo – w ataku brylowały Kristina Kicka Zuzanna Górecka, wrażenie robiła również gra w obronie Agnieszki Adamek. W czwartym secie podrażnione łodzianki były bardzo zmotywowane. Wiele sytuacyjnych piłek kończyła późniejsza MVP Agata Babicz, a potężnymi uderzeniami z prawego skrzydła imponowała Jovana Brakocević. Grot Budowlani odnieśli zwycięstwo również w tie-breaku i choć przed meczem kibice DPD Legionovii „w ciemno” braliby jedno oczko do ligowej tabeli, pozostał pewien niedosyt… I optymizm przed kolejnymi meczami!

W niedzielnym spotkaniu zadebiutowała nowa rozgrywająca DPD Legionovii Bailey Tanner.

Grot Budowlani Łódź – DPD Legionovia Legionovia, 3:2 (25:15, 23:25, 23:25, 25;17, 15:4)

DPD Legionovia: Polak, Kicka, Olenderek, Górecka, Jasek, Wójcik, Aga Adamek (libero) oraz Pickrell, Tanner, Skorupa

Grot Budowlani: Stoltenborg, Brakocević, Polańska, Pencova, Babicz, Urban, Stenzel (libero) oraz Śmieszek, Łyszkiewicz, Tobiasz

MVP: A.Babicz

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych