WCZYTYWANIE

Menu

W piątek starcie w Kaliszu [RADIO]

Już w piątek o 18.30 zagramy na wyjeździe z Energa MKS-em Kalisz! Podajemy link do transmisji radiowej.

Po pierwszej rundzie zmagań beniaminek z Kalisza jest „czerwoną latarnią” ligi z dorobkiem pięciu punktów. Kaliszanki  wygrały dwa mecze (oba 3:2): z BKS Profi Credit Bielsko-Biała i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W pierwszym starciu w tym sezonie górą była DPD Legionovia, która zwyciężyła przy pełnych trybunach 3:1.

W połowie sezonu włodarze ekipy z Kalisza postanowili przeprowadzić szereg zmian. Na pozycji pierwszego szkoleniowca Mariusz Wiktorowicz został zastąpiony przez Jacka Pasińskiego, do zespołu dołączyły doświadczona Anna Miros Ewelina Brzezińska, a w momencie pisania niniejszej zapowiedzi MKS zapowiada transfer nowej rozgrywającej (wg redakcji Sportowych Faktów mowa o Katarzynie Wawrzyniak). Ekipa z najstarszego miasta w Polsce postara się przerwać serię dziewięciu kolejnych porażek.

DPD Legionovia w ostatnim czasie zmaga się z kłopotami kadrowymi – zespół opuściła Bailey Tanner, drobne kłopoty zdrowotne trapiły zaś Cassidy Pickrell i Małgorzatę Skorupę. Pomimo tego, legionowianki pokazały się z dobrej strony w starciu z Chemikiem Police, po którym dzielnie walczące podopieczne trenera Piotra Olenderka odebrały gromkie brawa od publiczności.

Transmisja radiowa rozpocznie się o 18.20 TUTAJ.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych