WCZYTYWANIE

Menu

W piątek starcie w Kaliszu [RADIO]

Już w piątek o 18.30 zagramy na wyjeździe z Energa MKS-em Kalisz! Podajemy link do transmisji radiowej.

Po pierwszej rundzie zmagań beniaminek z Kalisza jest „czerwoną latarnią” ligi z dorobkiem pięciu punktów. Kaliszanki  wygrały dwa mecze (oba 3:2): z BKS Profi Credit Bielsko-Biała i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W pierwszym starciu w tym sezonie górą była DPD Legionovia, która zwyciężyła przy pełnych trybunach 3:1.

W połowie sezonu włodarze ekipy z Kalisza postanowili przeprowadzić szereg zmian. Na pozycji pierwszego szkoleniowca Mariusz Wiktorowicz został zastąpiony przez Jacka Pasińskiego, do zespołu dołączyły doświadczona Anna Miros Ewelina Brzezińska, a w momencie pisania niniejszej zapowiedzi MKS zapowiada transfer nowej rozgrywającej (wg redakcji Sportowych Faktów mowa o Katarzynie Wawrzyniak). Ekipa z najstarszego miasta w Polsce postara się przerwać serię dziewięciu kolejnych porażek.

DPD Legionovia w ostatnim czasie zmaga się z kłopotami kadrowymi – zespół opuściła Bailey Tanner, drobne kłopoty zdrowotne trapiły zaś Cassidy Pickrell i Małgorzatę Skorupę. Pomimo tego, legionowianki pokazały się z dobrej strony w starciu z Chemikiem Police, po którym dzielnie walczące podopieczne trenera Piotra Olenderka odebrały gromkie brawa od publiczności.

Transmisja radiowa rozpocznie się o 18.20 TUTAJ.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

11 Dominika Mras

PRZYJMUJĄCE

18 Aleksandra Dudek

8 Julia Bartczak

6 Aleksandra Jedut

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

9 Marta Duda

ŚRODKOWE

4 Neira Ortiz

13 Sonia Stefanik

10 Maryna Mazenko

5 Gabriela Dębowska

LIBERO

23 Magda Kubas

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Paweł Kowal

II Trener

Grzegorz Kowalczyk

Asystent

Łukasz Durbajłło

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych