WCZYTYWANIE

Menu

W piątek zagramy w Pile

Ligowa karuzela nie zwalnia! Po zwycięstwie nad Radomką podopieczne trenera Chiappiniego zagrają w Pile z Enea PTPS-em.

Przed sezonem w ekipie z Piły doszło do dużych zmian. Odeszła większa część zeszłorocznego zespołu, a trener Alessandro Chiappini i przyjmująca Olga Strantzali obrali legionowski kierunek. Ekipę z zachodniej części kraju objął trener Mirosław Zawieracz, a do składu dołączyły m.in. libero Magdalena Saad, rozgrywająca Sylwia Bolimowska czy atakująca Żaneta Baran.

Oba zespoły zmierzyły się już w meczu towarzyskim podczas turnieju w Bobolicach. Wówczas pewne zwycięstwo w trzech setach odniosła DPD Legionovia.

Enea PTPS podobnie, jak DPD Legionovia, ma na swoim koncie 3 zwycięstwa i 5 porażek. Co ciekawe, oba zespoły pokonały dokładnie te same drużyny: BKS Stal Bielsko-Biała, ŁKS Commercecon Łódź i E.LECLERC Radomkę Radom. Pilanki tak, jak DPD Legionovia, przegrały dwukrotnie z Grupa Azoty Chemikiem Police, Energa MKS-em Kalisz i DevelopResem Rzeszów. W ligowej tabeli pilanki plasują się bezpośrednio za ekipą z Legionowa ze stratą jednego punktu.

Piątkowy mecz będzie transmitowany „na żywo” na antenie Polsatu Sport. Start o 20.30!

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych