WCZYTYWANIE

Menu

W sobotę podejmiemy MKS Dąbrowa Górnicza

Ligowa karuzela nie zwalnia! Już w sobotę o 18.00  ekipa Legionovii podejmie we własnej hali MKS Dąbrowa Górnicza. 

Po trzech rozegranych kolejkach Legionovia plasuje się na 11., zaś MKS na 14. miejscu w ligowej tabeli. Zespół z Zagłębia wciąż czeka na swoje pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie. Podopieczne trener Magdaleny Śliwy przegrały 2:3  z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna, następnie 0:3 z Enea PTPS-em Piła i 1:3 z Pałacem Bydgoszcz. Najlepiej punktującą zawodniczką naszych sobotnich rywalek jest reprezentantka Polski Patrycja Polak, zdobywczyni 38 punktów. W analogicznej klasyfikacji w ekipie z Legionowa prowadzi Anna Bączyńska, która zanotowała jak dotąd 45 oczek (w tym aż 25 w starciu z Impelem Wrocław).

Przed sezonem MKS opuściło aż 11 zawodniczek, m.in. Eleonora DziękiewiczHelena Horka Anna Miros. W ich miejsce dołączyły m.in. wspomniana Patrycja Polak, reprezentantka Czech Barbora Puchartova i Mołdawianka Aliona Martiniuc. W okresie przedsezonowym Legionovia spotkała się z drużyną z Dąbrowy Górniczej podczas turnieju w Wieliczce. Wówczas lepsze były podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego, które wygrały 2:1.

Start spotkania o 18.00. Czy Legionovia zdoła odnieść drugie ligowe zwycięstwo z rzędu? A może to dąbrowianki po raz pierwszy zejdą z parkietu w roli zwycięzców?

 

fot. R. Glapiak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych