WCZYTYWANIE

Menu

W sobotę zaczynamy zmagania w LSK!

W sobotę 14 października powrócimy na siatkarski parkiet, by zainaugurować nowy sezon LSK. Otworzymy go tam, gdzie zamknęliśmy poprzedni: w Ostrowcu Świętokrzyskim. 

Legionovia intensywnie przepracowała przerwę śródsezonową. Jak co roku doszło do pewnych ruchów kadrowych, na skutek których do składu trenera Macieja Bartodziejskiego i jego nowego (powracającego do Legionowa) asystenta Piotra Olenderka dołączyły: rozgrywająca Paulina Szpak, przyjmujące: Magdalena Damaske Beata Mielczarek, środkowa Alicja Wójcik i atakująca Małgorzata Jasek. Przebudowana ekipa Legionovii wzięła udział w trzech turniejach towarzyskich: wygrała II Memoriał Jerzego Góreckiego w Legionowie, zaś była trzecia w Wieliczce i Bobolicach. Sparingi nie zawsze szły po myśli naszego zespołu, niewątpliwie jednak zademonstrowały duży potencjał Legionovii, która potrafiła prezentować siatkówkę na bardzo wysokim poziomie.

Oba zespoły spotkały się w meczu towarzyskim w Wieliczce – górą było wówczas KSZO, które wygrało 3:1.

Legionovia i KSZO spotkały się dotychczas w jedenastu oficjalnych meczach w najwyższej klasie rozgrywkowej. Legionowianki wygrywały pięciokrotnie, zaś drużyna z Ostrowca o jeden raz więcej. Jako zwycięstwo zanotowana jest jednak pamiętna wygrana 3:0 z fazy play-out poprzedniego sezonu, po której nasza drużyna rzutem na taśmę sięgnęła „po swoje” w niezapomnianym złotym secie.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski doświadczyło po ostatnim sezonie prawdziwej rewolucji kadrowej. Schedę po trenerze Dariuszu Parkitnym przejął trener Adam Grabowski. Klub opuściło aż jedenaście zawodniczek, które zastąpiły m.in. doświadczone: Agnieszka RabkaNatalia Skrzypkowska, Anna Miros oraz Koleta Łyszkiewicz.

Start spotkania w sobotę o 17.00. Dla tych kibiców, którzy nie mogą wspierać naszego zespołu w Ostrowcu, przeprowadzimy relację „live” na oficjalnym profilu klubu na Facebooku.

 

fot. R.Glapiak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych