WCZYTYWANIE

Menu

W sobotę zagramy w Dąbrowie Górniczej, będzie transmisja radiowa!

W sobotę o godzinie 17.00 w Dąbrowie Górniczej rozegramy spotkanie XVII kolejki LSK. Na antenie Siatkarskiego Radia przeprowadzona zostanie transmisja „na żywo”.

Legionovia stanie przed szansą rewanżu za dość niespodziewaną porażkę 0:3 na własnym parkiecie. Było to jedno z dwóch zwycięstw odniesionych dotychczas w tym sezonie przez ostatnią ekipę ligowej tabeli (drugie to 3;2 z Enea PTPS Piła). Od czasu pierwszego starcia obu drużyn w obu doszło do zmiany trenerów. Legionovia „odżyła” pod komendą Piotra Olenderka (pięć zwycięstw w dziewięciu meczach, w tym cztery w ostatnich pięciu), grę MKS-u natomiast stara się poukładać Andrzej Stelmach (jedno zwycięstwo).

W stosunku do pierwszego meczu obu drużyn MKS doznał osłabienia kontuzją kapitan  Aleksandry Sikorskiej, po której lukę zapełnia doświadczona Natalia Perlińska.

Zawodniczki i trenerzy Legionovii zgodnie podkreślają, iż nastawiają się w Dąbrowie Górniczej na trudną walkę. Zespół jest świadomy, że w sporcie nikomu nic się nie „należy” i na każdą zdobycz punktową należy sobie zasłużyć. Niemniej, ekipa z Legionowa wybiegnie na parkiet szczególnie zmotywowana, by zrekompensować sobie i swoim kibicom porażkę w pierwszej rundzie.

Spotkanie będzie relacjonowane „na żywo” przez Siatkarskie Radio (transmisja TUTAJ). Za mikrofonem Bartłomiej Dubiel i Maciej Szewczyk.

fot. R.Glapiak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych