WCZYTYWANIE

Menu

Walczyły do końca

Ekipa Legionovii wywalczyła jeden punkt w rozegranym na własnym parkiecie meczu z Enea PTPS-em Piła. Legionowianki zdołały odrobić stratę dwóch setów.

Po bardzo słabych w wykonaniu Legionovii dwóch pierwszych odsłonach nadeszła dziesięciominutowa przerwa, po której zespół wrócił z szatni odmieniony. Ekipa trenera Olenderka podjęła walkę i „nie pękała” nawet, kiedy rywalki przeważały. Legionowianki zwyciężyły w emocjonujących końcówkach trzeciej i czwartej partii. Do wygranej w tie-breaku nieco zabrakło, ale punkt zdobyty w konfrontacji z piątą ekipą LSK jawi się jako dobry prognostyk przed kolejnymi starciami.

Przed Legionovią bardzo krótki odpoczynek: już we wtorek pojadą do Bydgoszczy, gdzie w środę zagrają z tamtejszym Pałacem!

Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła, 2:3 (14:25, 14:25, 25:23, 25:23, 7:15)

Legionovia: Jasek, Mielczarek, Damaske, Wójcik, Alagierska, Szpak, Korabiec (libero) oraz Grabka, Bączyńska, Pacak, Mikołajewska

PTPS: Wilk, Bosković, Trnić, Różycka, Stencel, Babicz, Łysiak (libero) oraz Urban, Walker, Szubert, Kwiatkowska

MVP: Agata Babicz

 

fot. R.Glapiak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych