WCZYTYWANIE

Menu

Wielka siatkówka wraca do Legionowa! IŁ Capital Legionovia gotowa do sezonu!

Już w najbliższą sobotę o 14.45 siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo wybiegną na parkiet w spotkaniu, w którym zmierzą się na parkiecie IŁ Capital Areny Legionowo z ekipą #VolleyWrocław.

Drużyna trenera Chiappiniego intensywnie przepracowała okres przedsezonowy nie tylko w hali, ale również podczas polowania na rynku transferowym. Ekipę z Legionowa wzmocniły: Turczynka Yaprak Erkek, Amerykanka Lauren Barfield (powrót do klubu po 7 sezonach), Kubanka Gyselle Silva i Polki: Magdalena Damaske (powrót do klubu po rocznej przerwie), Aleksandra Gryka (powrót do klubu po dwuletniej przerwie), Sonia Stefanik i Hanna Tylska (obie z akademii LTS Legionovia). Zespól z Wrocławia również poczynił wzmocnienia, kontraktując m.in. Aleksandrę Rasińską, Andreę Kossanyiovą i Annę Kaczmar.

Legionowianki to faworytki sobotniego starcia, choć sztab szkoleniowy nie ukrywa, że do uzyskania swojej optymalnej formy zespół potrzebuje jeszcze nieco czasu. Spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco, gdyż zespół z Dolnego Śląska prowadzony przez Dawida Murka to ambitna ekipa, która postara się zaskoczyć IŁ Capital Legionovię na jej własnym parkiecie.

Sprzedaż biletów na sobotni mecz już trwa w Internecie (na platformie eBilet.pl) oraz w kasie klubu. Tę oraz wiele innych informacji dotyczących zespołu kibice mogą znaleźć na bezpłatnej aplikacji mobilnej dostępnej już teraz na Google Play i AppStore pod nazwą Legionovia SA.

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych