WCZYTYWANIE

Menu

Wielki sukces! Gramy o piąte miejsce!

Po dramatycznym meczu w Bielsku zwycięstwo w „złotym secie” i historyczny awans do następnej rundy! O piąte miejsce w Orlen Lidze nasze dziewczyny zagrają z MKS Dąbrowa Górnicza. Jednak bez względu na wynik, już osiągnęły najlepszy miejsce w historii klubu!

Przed rewanżowym meczem w Bielsku nastroje były ambiwalentne. Z jednej strony przegrana na własnym boisku nie rokowała najlepiej, przecież wiadomo, że na własnym terenie pomagają nawet ściany i kibice. Z drugiej – nasze dziewczyny poległy po naprawdę dobrej walce, więc nadzieja na zwycięstwo była więcej niż standardowa.

Walka była wyrównana, set za set: pierwszy nasze dziewczyny przegrały 19-25, ale w drugim wygrały do 14. Trzeci znowu oddały do 19, by w czwartym wytrzymać nerwową końcówkę i wynikiem 25-23 doprowadzić do tie-breaku. Tu już bielszczanki nie wytrzymały napięcia i przegrały 15-11 i przegrywając cały mecz 3-2! A więc „złoty set”! Tu Legionowianki niesione, adrenaliną i emocjami po zwycięstwie w tie-breaku nie dały szans gospodyniom, wyraźnie wygrywając 15-10.

A więc stało się – Legionovia walczy o piąte miejsce! Najmłodsza drużyna w Orlen Lidze pokonała bardziej doświadczone i wyżej notowane (5 miejsce po rundzie zasadniczej) Bielszczanki. I bez względu na wynik w dwumeczu z MKS Dąbrowa Górnicza (6 miejsce po rundzie zasadniczej) zajmą najwyższe miejsce w historii klubu. To ogromny sukces dziewczyn trenowanych przez Ettore Gudettiego, który przejął drużynę dopiero na początku tego roku, w połowie sezonu. To również potwierdzenie słuszności koncepcji stawiania na młode, utalentowane zawodniczki i budowania drużyny w perspektywie kilku sezonów. Efekty już widać.

Piotr Radecki

MVP: Aleksandra Wójcik

BKS Bielsko-Biała – SK bank Legionovia Legionowo 2:3 (25:19, 14:25, 25:19, 23:25, 11:15)
złoty set: 10:15

Składy zespołów:
BKS: Lis (7), Bamber-Laskowska (20), Pelc (11), Beier (21), Wilk (5), Łyszkiewicz (19), Wojtowicz (libero) oraz Piśla, Muhlsteinova, Trojan
Legionovia: Smarzek (30), Paszek (12), Wójcik (19), Thibeault (18), Chojnacka (12), Wysocka (libero) oraz Gajewska, Bociek

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych