WCZYTYWANIE

Menu

Wisła pokonana w Pucharze Polski, teraz Muszyna!

Siatkarki Legionovii w środę pokonały pierwszoligową Wisłę Warszawa i awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski. Teraz przygotowują się do pojedynku z muszyniankami. – Wygrana jest wynikiem wielu czynników, na który składa się ciężka praca wielu osób – powiedział Strefie Siatkówki trener legionowskiej drużyny, Robert Strzałkowski.

Legionowska ekipa nie rozpoczęła spotkania dobrze – Wisła naskoczyła na rywalki od pierwszych akcji, co przyniosło jej wymierny skutek. Legionovia przegrała w partii premierowej do 19 i dopiero od kolejnej zaczęła łapać swój rytm gry i przejęła inicjatywę na boisku. – Mecze z drużynami z 1 ligi są trudne. Każdy stara się pokazać z jak najlepszej strony i czasem przytrafiają się niespodzianki jak chociażby wygrana ŁKS z BKS-em. Naszym celem był awans i mimo problemów w pierwszym secie, to my dyktowaliśmy warunki i pewnie awansowaliśmy – ocenił Robert Strzałkowski.

Legionovia w tym sezonie ma swoje wzloty i upadki, czego wynikiem było rozstanie z trenerem Guidettim. Od jakiegoś czasu siatkarki z województwa mazowieckiego prowadzi Robert Strzałkowski, legionowska ekipa zaczyna prezentować się coraz lepiej, czego wynikiem są wygrane spotkania. – Osobiście cieszę się ze wchodzimy na coraz wyższy poziom nie tylko gry, ale przede wszystkim mentalny. Dla dziewczyn nie ma strat nie do odrobienia, a jednocześnie potrafimy wygrywać końcówki. Musimy popracować nad seriami, bo to nam się często zdarza. Przed meczem z Wisłą czuć było trochę nerwów, bo atmosfera była niepotrzebnie podgrzewana przez kilka osób. Musze im podziękować, bo moje dziewczyny wyszły bardzo zmotywowane – stwierdził trener legionowianek

Przed zespołem z Legionowa powrót do orlenligowych realiów – w poniedziałek zmierzy się on we własnej hali z Muszynianką. – Skupiamy się na pojedynczych akcjach i jak najlepszym przygotowaniu do meczów. Cieszymy się gdy wykonamy dobrze założenia i jest z tego efekt punktowy. Nie inaczej będzie z Muszynianką. Wygrana jest wynikiem wielu czynników, na który składa się ciężka praca wielu osób – zapewnił Robert Strzałkowski.

Wisła Warszawa – Legionovia Legionowo 1:3 (25:19, 22:25, 21:25, 24:26)

źródło: siatka.org, aut.: Danuta Rękawica

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych