WCZYTYWANIE

Menu

Wisła pokonana w Pucharze Polski, teraz Muszyna!

Siatkarki Legionovii w środę pokonały pierwszoligową Wisłę Warszawa i awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski. Teraz przygotowują się do pojedynku z muszyniankami. – Wygrana jest wynikiem wielu czynników, na który składa się ciężka praca wielu osób – powiedział Strefie Siatkówki trener legionowskiej drużyny, Robert Strzałkowski.

Legionowska ekipa nie rozpoczęła spotkania dobrze – Wisła naskoczyła na rywalki od pierwszych akcji, co przyniosło jej wymierny skutek. Legionovia przegrała w partii premierowej do 19 i dopiero od kolejnej zaczęła łapać swój rytm gry i przejęła inicjatywę na boisku. – Mecze z drużynami z 1 ligi są trudne. Każdy stara się pokazać z jak najlepszej strony i czasem przytrafiają się niespodzianki jak chociażby wygrana ŁKS z BKS-em. Naszym celem był awans i mimo problemów w pierwszym secie, to my dyktowaliśmy warunki i pewnie awansowaliśmy – ocenił Robert Strzałkowski.

Legionovia w tym sezonie ma swoje wzloty i upadki, czego wynikiem było rozstanie z trenerem Guidettim. Od jakiegoś czasu siatkarki z województwa mazowieckiego prowadzi Robert Strzałkowski, legionowska ekipa zaczyna prezentować się coraz lepiej, czego wynikiem są wygrane spotkania. – Osobiście cieszę się ze wchodzimy na coraz wyższy poziom nie tylko gry, ale przede wszystkim mentalny. Dla dziewczyn nie ma strat nie do odrobienia, a jednocześnie potrafimy wygrywać końcówki. Musimy popracować nad seriami, bo to nam się często zdarza. Przed meczem z Wisłą czuć było trochę nerwów, bo atmosfera była niepotrzebnie podgrzewana przez kilka osób. Musze im podziękować, bo moje dziewczyny wyszły bardzo zmotywowane – stwierdził trener legionowianek

Przed zespołem z Legionowa powrót do orlenligowych realiów – w poniedziałek zmierzy się on we własnej hali z Muszynianką. – Skupiamy się na pojedynczych akcjach i jak najlepszym przygotowaniu do meczów. Cieszymy się gdy wykonamy dobrze założenia i jest z tego efekt punktowy. Nie inaczej będzie z Muszynianką. Wygrana jest wynikiem wielu czynników, na który składa się ciężka praca wielu osób – zapewnił Robert Strzałkowski.

Wisła Warszawa – Legionovia Legionowo 1:3 (25:19, 22:25, 21:25, 24:26)

źródło: siatka.org, aut.: Danuta Rękawica

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyraba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

2 Lauren Barfield

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutki

Katarzyna Kaleta
Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub DPD Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!