WCZYTYWANIE

Menu

Wszystko zgodnie z planem…przygotowania okiem v-ce prezesa!

Mija kolejny tydzień przygotowań drużyny SK bank Legionovii do sezonu. Zawodniczki realizują przygotowany przez Ettore Guidettiego plan i pracują na własnych obiektach. O szczegóły tego jak radzi sobie szósta drużyna ubiegłorocznego sezonu pytamy wiceprezesa klubu, Marka Bąka.

ORLENLIGA.PL: Czy w procesie przygotowań wszystko faktycznie przebiega zgodnie z planem?
MAREK BĄK: Można tak powiedzieć. Do dziewczyn trenujących już od 27 lipca sukcesywnie dołączały kolejne kadrowiczki i teraz jesteśmy w komplecie. Od wtorku właściwie, choć Malwina Smarzek nie trenuje po powrocie z kadry.

Czy coś się stało?
MAREK BĄK: To problemy nie są typowo siatkarskie, żadna kontuzja. Po prostu Malwina musi się wyleczyć i dlatego jest już w Legionowie a nie na zgrupowaniu pierwszej reprezentacji.

Jak prezentują się pozostałe zawodniczki, które grały w World Grand Prix oraz Lidze Europejskiej?
MAREK BĄK: Dobrze. Widać, że dziewczyny starały się wykorzystać ten czas. Dla nas to szczególnie ważne, bo mamy bardzo młody zespół i o tym jak prezentowały się będą one w lidze decydują te miesiące okresu przygotowawczego. Nie da się w tym przypadku rutyną nic nadrobić. Bo jej nie ma… Ale to dobrze, bez pracy nic się na trwałe nie zbuduje, formy sportowej na pewno.

A propos młodości. Czy dalej pan uważa, że to nie była zbyt odważna decyzja? Legionovia ma w składzie wiele młodych siatkarek.
MAREK BĄK: Nie, była dobra i podjęta po długich analizach. Jesteśmy multimedalistą we wszystkich możliwych rozgrywkach młodzieżowych w sezonie 2014/2015 i kilka dziewczyn uczciwie zapracowało na szansę gry w pierwszej drużynie. I ją dostaną, bo po to pracują. Dla nich to nagroda, a dla nas po prostu naturalna konsekwencja. Zaufaniu do nich daliśmy dowód już w miniony weekend w turnieju w Wieliczce. W kilku setach SK bank Legionovię reprezentowała drużyna składająca się z zawodniczek o średniej wieku… niespełna 19 lat. Wsparte nieco starszymi koleżankami wywalczyły komplet zwycięstw i choć nie robimy z tego wydarzenia, to cieszymy się, że pokazały się z dobrej strony i wygrały turniej.

Czy któraś z zawodniczek wyróżnia się szczególnie w tym okresie?
MAREK BĄK: Nie ma mowy o takich indywidualnych ocenach na tym etapie. Cieszą postępy młodych zawodniczek, które zmieniają pozycję. Iga Chojnacka przeszła na środek, a Monika Bociek na przyjęcie. Ale także powrót do dyspozycji zawodniczek, które wracają po poważnych kontuzjach. Może grają jeszcze nierówno, ale jak „odpalają” to widać, że dobrze i solidnie pracowały podczas okresu rehabilitacji.

Czy już przedstawiliście drużynie i trenerom cele na ten sezon?
MAREK BĄK: Nie. Najpierw musimy spojrzeć sobie w oczy my, działacze i postawić je sobie. Ale wiem na pewno, że będą to cele realistyczne. Ale, że nie lubimy tracić tempa w tym co robimy, to będą też ambitne.

żródło: orlenliga.pl

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyraba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

2 Lauren Barfield

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutki

Katarzyna Kaleta
Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub DPD Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!