WCZYTYWANIE

Menu

Wygrana z Piłą w Pucharze Polski i awans!

W okrojonym składzie (Finał Młodej Ligi Kobiet w dniu meczu Pucharu Polski), z Darią Paszek na pozycji… libero i Olą Wójcik jako kapitanem oraz w 9 osobowym składzie zagraliśmy z drużyną PTPS Piła. Pilanki przyjechały dzień wcześniej z wyraźnie zakreślonym celem – awansem do kolejnej fazy, gdzie czeka zdobywca Pucharu Polski z Sopotu. Wyszły w najmocniejszym składzie, jedynie bez kontuzjowanej Sobczak, i były dla wszystkich zdecydowanymi faworytkami meczu. My zagraliśmy w wyjściowym ustawieniu: Gajewska, Bociek, Wójcik, Grzelak, Pacak i Połeć oraz Paszek na libero. Do dyspozycji nasz trener miał jeszcze tylko Kajzer oraz Szymańską. Ku zaskoczeniu chyba wszystkich obecnych na meczu nasze dziewczyny nie tylko postawiły się gościom, ale wygrały! Piła dwa pierwsze sety zagrała w wyjściowym, ligowym ustawieniu. Na nic to się zdało, bo obie partie zasłużenie wygraliśmy my, a pierwsza partia to był prawdziwy horror… i wygrana do 33. W drugiej cały czas kontrolowaliśmy grę i utrzymywaliśmy przewagę zdobytą w początkowej fazie seta. W trzeciej partii trener gości dało odpocząć pierwszej szóstce a nasze dziewczyny, choć rozpoczęły bardzo dobrze od prowadzenia wyraźnie rozluźniły się w końcowej fazie seta i przegrały pomimo ambitnej walki w końcówce. Czwarta odsłona to już absolutna dominacja Legionovii i zasłużone zwycięstwo. Nie będziemy wskazywać najlepszej zawodniczki, bo wszystkie zagrały bardzo dobrze. Cieszy szczególnie dobra gra Oli Wójcik która wyraźnie czuje się coraz lepiej oraz naprawdę dobra gra Bociek w ataku i Pacak na środku, która do tej pory grała mniej. Teraz pokazała swój potencjał a jej bomby ze środka robiły wrażenie. Teraz naszym rywalem będzie Atom Trefl Sopot, mecz odbędzie się u nas, a stawką awans do Finału Pucharu Polski!!!!

Legionovia Legionowo – PTPS Piła 3:1 (35:33, 25:22, 21:25, 25:14).

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych