WCZYTYWANIE

Menu

Wygrywamy w Radomiu!

Po arcytrudnym pojedynku na „gorącym terenie” DPD Legionovia odniosła zwycięstwo i przywiozła do Legionowa dwa punkty!

Mecz obfitował w emocje i dwukrotnie siatkarki z Radomia odrabiały straty, a tie-break zaczęły kilku punktów przewagi. Siatkarki DPD Legionovii po raz kolejny pokazały jednak, że są zespołem z nie lada charakterem i nigdy się nie poddają. Cenne dwa punkty wracają do Legionowa!

Było to bardzo trudne spotkanie dla legionowianek. W stosunku do poprzednich meczów podopieczne Piotra Olenderka były mniej skuteczne w ataku (z wyjątkiem późniejszej MVP Zuzanny Góreckiej) i popełniały wiele błędów. Kiedy Radomka odrzucała ekipę przyjezdnych od siatki mocną zagrywką, punktowała seriami. Z dobrej strony pokazała się Anna Bączyńska Majka Szczepańska-Pogoda. Na szczęście w trzech z pięciu rozegranych partii siatkarkom z Legionowa udało się ustabilizować grę i pokonać beniaminka.

Cieszy fakt, iż pomimo nieco słabszej dyspozycji DPD Legionovia odniosła wyjazdowe zwycięstwo. Jest to doskonały prognostyk przed kolejnymi spotkaniami. Następny mecz już w środę 28.11 o godzinie 19.00 – w DPD Arenie Legionowo podejmiemy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

E.Leclerc Radomka Radom – DPD Legionovia Legionowo, 2:3 (25:27, 25:14, 19:25, 25:14, 12:15)

DPD Legionovia: Polak, Kicka, Górecka, Olenderek, Jasek, Wójcik, Aga Adamek (libero) oraz Skorupa, Tanner, Ada Adamek (libero), Pickrell

E.Leclerc Radomka: Grabka, Szczepańska, Bączyńska, Skrzypkowska, Ponikowska, Bałucka, Drabek (libero) oraz Biała, Samul (libero), Kapturska, Borawska

MVP: Zuzanna Górecka

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych