WCZYTYWANIE

Menu

Wygrywamy w Radomiu!

Po arcytrudnym pojedynku na „gorącym terenie” DPD Legionovia odniosła zwycięstwo i przywiozła do Legionowa dwa punkty!

Mecz obfitował w emocje i dwukrotnie siatkarki z Radomia odrabiały straty, a tie-break zaczęły kilku punktów przewagi. Siatkarki DPD Legionovii po raz kolejny pokazały jednak, że są zespołem z nie lada charakterem i nigdy się nie poddają. Cenne dwa punkty wracają do Legionowa!

Było to bardzo trudne spotkanie dla legionowianek. W stosunku do poprzednich meczów podopieczne Piotra Olenderka były mniej skuteczne w ataku (z wyjątkiem późniejszej MVP Zuzanny Góreckiej) i popełniały wiele błędów. Kiedy Radomka odrzucała ekipę przyjezdnych od siatki mocną zagrywką, punktowała seriami. Z dobrej strony pokazała się Anna Bączyńska Majka Szczepańska-Pogoda. Na szczęście w trzech z pięciu rozegranych partii siatkarkom z Legionowa udało się ustabilizować grę i pokonać beniaminka.

Cieszy fakt, iż pomimo nieco słabszej dyspozycji DPD Legionovia odniosła wyjazdowe zwycięstwo. Jest to doskonały prognostyk przed kolejnymi spotkaniami. Następny mecz już w środę 28.11 o godzinie 19.00 – w DPD Arenie Legionowo podejmiemy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

E.Leclerc Radomka Radom – DPD Legionovia Legionowo, 2:3 (25:27, 25:14, 19:25, 25:14, 12:15)

DPD Legionovia: Polak, Kicka, Górecka, Olenderek, Jasek, Wójcik, Aga Adamek (libero) oraz Skorupa, Tanner, Ada Adamek (libero), Pickrell

E.Leclerc Radomka: Grabka, Szczepańska, Bączyńska, Skrzypkowska, Ponikowska, Bałucka, Drabek (libero) oraz Biała, Samul (libero), Kapturska, Borawska

MVP: Zuzanna Górecka

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE

11 Dominika Mras

12 Diana Dąbrowska

PRZYJMUJĄCE

6 Aleksandra Jedut

8 Julia Bartczak

22 Julia Lenik

ATAKUJĄCE

9 Marta Duda

14 Maja Szymańska

ŚRODKOWE

5 Gabriela Dębowska

10 Maryna Mazenko

13 Sonia Stefanik

LIBERO

16 Klaudia Kulig

23 Magda Kubas

Sztab

I Trener

Grzegorz Kowalczyk

II Trener

Łukasz Durbajłło

Fizjoterapeuta

Robert Mackiewicz

Trener przygotowania motorycznego

Tomasz Geborys

Patryk Hrycak

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych