WCZYTYWANIE

Menu

Wygrywamy z Impelem! Wspaniali kibice!

Legionovia udźwignęła ciężar arcyważnego starcia z Impelem Wrocław i wygrała na własnym parkiecie 3:1.

Po chwili równej walki na początku pierwszego seta goście wyszli na wyraźne prowadzenie. Legionowianki zdołały odrobić straty, doprowadzić do walki na przewagi i miały nawet piłki setowe na swoją korzyść, lecz ostatecznie to Impel wygrał dzięki dobrym, agresywnym zagrywkom w końcówce. Początek drugiej odsłony wskazywał na to, iż goście łatwo zwyciężą, jednak przy stanie 11:15 trener Piotr Olenderek dokonał zmian, które okazały się być kluczowe dla wyniku rywalizacji. Wejście Alicji Grabki poprawiło obraz gry gospodyń, a Legionovia błyskawicznie odrabiała straty, by wygrać pewnie 25:20.

W trzecim i czwartym secie to gospodynie narzucały ton rywalizacji. Skuteczna gra skrzydłowych: Małgorzaty JasekMagdaleny Damaske Anny Bączyńskiej konsekwentnie powiększała przewagę Legionovii, nie bez znaczenia była również wysoka efektywność zagrywających i blokujących. Legionowianki wygrały spotkanie 3:1, dopisując do swojego konta bardzo ważne trzy oczka.

Do Areny Legionowo zawitało w niedzielny wieczór przeszło 1200 kibiców, którzy stworzyli niepowtarzalną atmosferę. Klub Kibica przygotował piękną oprawę, a pozostała część publiczności wspaniale dołączyła do niego w dopingu. Takie widowiska w Legionowie chcielibyśmy oglądać za każdym razem!

Legionovia Legionowo – Impel Wrocław 3:1 (25:27, 25:20, 25:21, 25:19)

Skład:
Legionovia: Jasek, Mielczarek, Pacak, Damaske, Alagierska, Szpak, Korabiec (libero) oraz Bączyńska, Adamek (libero) i Grabka
Impel: Nichol, Murek, Trojan, Gałucha, Gierak, Chojnacka, Stenzel (libero) oraz Wołodko, Świętoń, Pancewicz i Łozowska

fot. R.Glapiak

zespół

Seniorki

ROZGRYWAJĄCE
12 Diana Dąbrowska

21 Alicja Grabka

PRZYJMUJĄCE

3 Olivia Różański

6 Magdalena Damaske

7 Daria Szczyrba

10 Yaprak Erkek

13 Hanna Tylska

ATAKUJĄCE

14 Maja Szymańska

17 Gyselle Silva

ŚRODKOWE

1 Maja Tokarska

8 Sonia Stefanik

18 Aleksandra Gryka

LIBERO

11 Izabela Lemańczyk

16 Klaudia Kulig

Sztab

I Trener

Alessandro Chiappini

II Trener

Adrian Chyliński

Asystent

Maciej Juszt

Statystyk

Klaudia Filipiak

Fizjoterapeutka

Marta Krasnodębska

Trener przygotowania motorycznego

Artur Zarzecki

Kierownik drużyny

Zbigniew Madejski

sponsorzy tytularni
sponsorzy strategiczni
Miasto Legionowo
Prezydent Roman Smogorzewski

Klub IŁ Capital Legionovia Legionowo to miejsce, gdzie spotykają się ciekawi, pełni pasji i oddania, ludzie. Ludzie, którzy mają pewien pomysł i wprowadzają go w życie. Klub to znakomity ambasador naszego miasta w Polsce, a kto wie, może wkrótce także poza jej granicami.

IŁ Capital
Igor Łukasik
Prezes IŁ Capital

Już na pierwszych spotkaniach z przedstawicielami Klubu zauważyłem w nich to, czego coraz mniej widzi się na co dzień: ogromną pasję i serce. Decyzja była szybka – wiedziałem, że chcę współtworzyć ten projekt i stać się częścią rodziny Legionovii. To dla mnie nie tylko dobry ruch biznesowy, lecz również niesamowita przygoda!

sponsor główny grup dziecięcych i młodzieżowych